Мала вже понад 30 вильотів: у NYT розповіли про єдину бойову пілотесу гелікоптера в Україні https://24tv.ua/katerina-keruye-gelikopterom-mi-8-shho-vidomo-pro-yedinu-ukrayini_n2825014

Катерина, старший лейтенант Збройних сил України, зі своїм літаком після повернення з бойового завдання минулого місяця. Фото: Oksana Parafeniuk for The New York Times

В Україні єдина бойова пілотеса гелікоптера лейтенантка Катерина служить у 18 окремій бригаді армійської авіації.

Про військовослужбовицю розповіло видання New York Times.

Як повідомляють, до 18 бригади армійської авіації військова приєдналася у 2023 році, а бойові завдання почала виконувати у вересні 2024-го. Зараз Катерина є другим пілотом і штурманом на вертольоті Мі-8.

Зі слів військових, яких цитує NYT, Катерина — єдина жінка, яка служить бойовою пілотесою на передовій вертолітній базі. Разом із нею служать десятки чоловіків.

Лейтенант Катерина в Харківській області України в 2023 році. Фото: Oksana Parafeniuk for The New York Times

Вона розповіла, що була єдиною жінкою в колективі ще під час навчання у Харківському національному університеті Повітряних сил. Сама вона прагне, "щоб більше жінок літало".

Її батько служив на авіаційній базі офіцером, а в неї самої виникло бажання керувати гелікоптером після того, як у 10 років її покатали на гелікоптері Мі-8. За словами Катерини, вона часто сумнівається у своїх здібностях, але це, мовляв, стається не лише в армії, а й скрізь, "коли ти жінка".

Вертоліт лейтенанта Катерини повертається з місії. Фото: Oksana Parafeniuk for The New York Times

Загалом вона здійснила понад 30 бойових вильотів.

Не було з ким залишити вдома: волинянка мобілізувалася до ЗСУ разом із котом

Один із них стався минулого тижня. Тоді вона керувала так званим радіорелейним гелікоптером, забезпечуючи зв'язок для двох інших, які летять попереду і роблять залпи ракетами по російських цілях.

«Як тільки чую по радіо, що ми влучили в ціль — як сьогодні — я знаю, що завдання виконано. Відчуваю: "Фух, чудово, ми впоралися», — розповідає Катерина.

Вона також зазначила, що колеги-чоловіки прагнуть допомогти їй, а також інколи роблять сексистські зауваження, які вона "навчилася ігнорувати".

Нагадаємо, що війна в Україні, що триває з 2014 року, спонукає знаходити нові рішення проблеми військового забезпечення. У 2022-му в Україні розпочала роботу перша школа пілотес дронів. Як проходить відбір та навчання, і які проблеми вирішує школа, дізнавалась "Рубрика". Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Навчитися самій та навчити інших: як працює перша школа пілотес дронів".

Інформує rubryka.com