• Головна
  • Заспокійливе хобі: лозівчанка Інна Жукова розповіла про своє захоплення вишивкою бісером
14:06, 31 липня 2021 р.

Заспокійливе хобі: лозівчанка Інна Жукова розповіла про своє захоплення вишивкою бісером

Заспокійливе хобі: лозівчанка Інна Жукова розповіла про своє захоплення вишивкою бісером

Перші навички вишивання директорка Лозівського Палацу дитячої та юнацької творчості Інна Жукова (колишній Лозівський будинок дитячї та юнацької творчості) отримала ще у школі, де після уроків відвідувала гурток з рукоділля. Після школи жінка не вишивала, та 10 років тому любов до вишивання повернулася й міцно захопила. Зараз лозівчанка створює неперевершені візерунки та орнаменти з бісеру на одязі, вишиває ікони, картини. Зроблені речі дарує рідним, друзям. Створеним одягом користується сама, адже полюбляє автентичний стиль у якому закладені давні символи. Вишивки бісером красивіші й складніші ніж з ниток, вважає Інна Жукова. Жінка мріє, що колись створить особливу сукню з багатим оздобленням.

  • Перший досвід вишивання

Любов до вишивання Інна Жукова відчула, коли навчалася у 8 класі Лозівської середньої школи № 12. У закладі працював гурток, де учениць навчали вишиванню нитками. Гуртком керувала вчителька української мови та літератури Валентина Василівна Нагорна.

«У той час це було рідкістю (заняття з вишивання – ред.) Я тоді вишивала вечорами дуже багато. У нашого гуртка були виставки у школі, міському Палаці культури. Тоді й закарбувалася у мене любов до вишивки», — говорить Інна Жукова.

Заспокійливе хобі: лозівчанка Інна Жукова розповіла про своє захоплення вишивкою бісером, фото-1

На перших виробах, що створювала лозічанка, були різні техніки вишивки нитками — гладдю, хрестиком. Вишивання бісером прийшло згодом, коли він перестав бути дефіцитом й була змога купувати якісні матеріали.

  • Чому бісер

Речі вишиті бісером виглядають особливо, урочисто. Бісеринки мають об’єм, відтінок, що грає на світлі.

«Такого вибору, розмаїття раніше не було. Як тільки з’явився у широкому доступі, я й зупинилася на вишиванні бісером. Він багатий на кольори, відтінки та й виглядає пишно», — говорить майстриня.

Інна Жукова не рахувала скільки вишивок зробила, їх у неї багато. Вироби частіше робить собі, адже вишивання це хобі, а не заробіток, каже жінка. Багато вишитих речей дарувала рідним на Дні народження, ювілеї, друзям на весілля. Звичайно ж, можна було б приймати замовлення, та люди ще не знають справжньої ціни сукні, блузи, прикраси що вишиті власноруч. Тому вишивка для Інни Жукової залишається улюбленим зайняттям.

  • Вишивання, думки та мрії

Створювати візерунки з десятків тисяч дрібних бісеринок Інна здатна годинами. Так вона проводить вечірні години взимку або коли за вікном вирує негода. У процесі вишивання жінка відволікається від проблем, що турбували та складає майбутні плани.

«Вишивання — це найкраще заспокійливе. Зайняття допомагає зосередитися, дисциплінує. Можливо планувати будь-що, думати про гарне», — говорить Інна Жукова

Відірвати від зайняття майстриню може тільки щось термінове. У інших випадках улюблене зайняття на першому місці. Зараз Інні Жуковій до вподоби Борщівська вишивка. Візерунки темного мотиву має сорочка, що навесні вишила майстриня.

«Як говорить історія, багато століть тому на Тернопільщині вороги вбили всіх чоловіків у селі. Тоді, жінки заприсяглися, що на знак смутку, сім поколінь вишиватимуть тільки чорними нитками», — говорить лозівчанка.

Одяг з вишивкою Інна Жукова полюбляє не тільки створювати, а й носити. Вбрання одягає на свята, у будні дні одяг з елементами вишивки.

Мрія майстрині спроєктувати й вишити вбрання на зразок історичного одягу, що має довгі широкі рукави й багату вишивку.

«Елементи такого вбрання зараз популярні. На такому одязі мають бути цікаві елементи вишивки. Мені до вподоби автентичний одяг», — говорить Інна Жукова

Крім вишивок на одязі лозівчанка вишиває ікони. Не одразу жінці далося це зайняття, не було благословення.

«Мені підказали, що для вишивання ікон треба дозвіл священника, благословення. Коли у Києво-Печерській лаврі священник почув моє прохання, зрадів та наказав старатися та не вишивати лик і руки», — говорить майстриня з вишивки

Вишивкою може займатися будь-хто, говорить Інна Жукова, головне зрозуміти суть створення узорів, значення орнаментів та велике бажання творити прекрасне.

Фото: Інна Жукова

Ми є у Telegram. Приєднуйтесь, на вас чекають тільки перевірені новини

Читайте також: Школи, парта, зошити, оцінки: у Лозовій працює єдиний музей освіти Харківщини

Пам’ятники та вулиці міста: як виглядали визначні місця Лозової у 2009 році (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#творчість #вишивка #хоббі #Інна Жукова #улюблене зайняття #картини #вишиванки #ікони #вишивка бісером
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...