• Головна
  • Антрацит та газове вугілля: у чому відмінності?
Новини компаній
16:07, 19 жовтня 2021 р.

Антрацит та газове вугілля: у чому відмінності?

Новини компаній

Для опалення житлових та виробничих приміщень широко використовується вугілля. Це паливо, що має високу теплотворну здатність. Розрізняють кілька видів вугілля. Найчастіше покупці віддають перевагу антрациту або купують газове вугілля. У чому особливості кожного варіанта та яке паливо краще, йтиметься у статті.

Вугілля антрацит – ефективне паливо

Антрацит – це цінне паливо, яке користується величезним попитом. У ньому містяться горючі та негорючі речовини. Ключовим горючим елементом є вуглець (до 97%). Антрацит має виражений блиск та чорний колір. Його теплота згоряння сягає 7200 ккал/кг. Вміст вологи у вугіллі не перевищує 7%. Це основні характеристики, на які варто звертати увагу.

Залежно від фракції, вугілля антрацит класифікується на кілька видів. Мається на увазі горіх, насіння, кулак. Горіх – фракція 25-50 мм. Назва пов'язана з тим, що розміри шматочків вугілля наближені до волоського горіха. Насіння – фракція вугілля 6-13 мм. Всім зрозуміло, що назва такого палива пов'язана з тим, що вугілля схоже на зерна насіння.

Також у продажу представлений антрацит кулак. Це фракція 50-100 мм. Шматки вугілля великі. Їх розміри відповідають розміру людського кулака. Паливо стабільно горить, не спікається, виділяє тепло у величезній кількості. На сайті https://baza-drov.com.ua/vugillya продаються різні види вугілля антрацит. Можна самостійно вибрати фракцію чи скористатися допомогою менеджера.

У чому особливості антрациту? Це затребуване паливо, для якого характерні значні переваги:

  • велика теплотворність;
  • мінімальна кількість диму та сажі;
  • тривале горіння;
  • відсутність інтенсивного полум'я та іскріння, що важливо у плані безпеки;
  • утворення невеликої кількості золи;
  • відсутність різкого запаху при горінні антрациту.

Це плюси такого виду вугілля, але є й мінус. Під ним маються на увазі складнощі з розпалюванням великих шматків вугілля. Для швидкого вирішення завдання потрібна хороша тяга та висока температура.

Газове вугілля – паливо з високою тепловіддачею

Це вид вугілля, який переважно використовується для опалення приватних будинків, готелів, службових приміщень. Питома теплота згоряння палива сягає 5500 ккал/кг, а вологість становить 5%. Зольність у межах 10-15%. Про що це каже? Про те, що газове вугілля становить конкуренцію антрациту. Це паливо, яке знаходить широке застосування.

Газове вугілля – тверде паливо, яке має попит через такі важливі особливості:

  • легкість розпалювання – проблеми не виникають. Газове вугілля легко розпалюється за допомогою підручних засобів. Щоб у будинку стало тепло, достатньо взяти папір, щіпки, сірники;
  • тривале горіння – вугілля горить довго та виділяє тепло у навколишнє середовище. Висока температура підтримується як під час горіння палива, так і після згасання;
  • пожежна безпека – гарантується відсутність ризиків самозаймання. Це ключовий момент, на який звертають увагу власники приватних будинків.

То що краще?

Ми розповіли про особливості антрациту та газового вугілля. Залишається розглянути питання: який варіант кращий? Тут немає однозначної відповіді. Обидва види палива відрізняються низькою зольністю та мінімальною вологістю. Але все ж таки антрацит займає перше місце в рейтингу, а газове вугілля - друге. Теплота згоряння антрациту значно вища.

Якщо порівнювати ціну палива, є вигідніша пропозиція. Вартість антрациту вища, а газове вугілля можна купити за нижчою ціною. При виборі палива потрібно розглядати всі моменти та робити вибір, виходячи з фінансових можливостей та сфери застосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#антрацит #паливо
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...