• Головна
  • Відтепер лозівчани можуть отримати «прописку» онлайн
15:20, 1 грудня 2021 р.

Відтепер лозівчани можуть отримати «прописку» онлайн

Відтепер лозівчани можуть отримати «прописку» онлайн

З 1 грудня у паспорти лозівчан не ставлять штамп з "пропискою" місця проживання. Цю процедуру у листопаді скасувала Верховна Рада України. Зареєструватися можуть онлайн у додатку «Дія», опція поки працює в бета - версії, повідомила начальниця відділу з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб та ведення реєстру громади Лозівської міської ради Ольга Пономаренко. Ті, хто не має комп’ютерів та гаджетів, можуть звернутися за допомогою в електронній реєстрації до ЦНАПу.

Замість штампа у паспорті чи довідки до ID-картки місце проживання люди можуть задекларувати на порталі «Дія». Це стосується виключно приватного жила, що внесене до реєстру речових прав. При цьому заявник має бути власником житла та мати цифровий підпис, або отримати згоду власника, яка підтверджена його цифровим підписом. Якщо заявник військовозобов’язаний, він повинен мати номер із реєстру про військовий облік.

«У нас така послуга уже діє й ми готові опрацьовувати такі заяви. Закон, що вступив у дію, дозволяє нам надавати послуги, як онлайн, так і офлайн. Офлайн - це паперова форма звернення до органу реєстрації чи ЦНАПу. Раніше орган реєстрації проставляв штамп про зняття з місця реєстрації та штамп нового місця проживання. Зараз ці норми скасовані й новий закон говорить про те що реєстраційна дія, це внесення інформації до реєстру територіальної громади. Раніше вносили до реєстру тергромади й до документа, що посвідчує особу, тобто паспорту», — говорить начальниця відділу з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб та ведення реєстру громади Лозівської міської ради Ольга Пономаренко.

Про результати внесення до електронного реєстру людей повідомлятимуть телефоном.

Онлайн «прописка» наразі працює в бета - версії. До 1 березня 2022 року триватиме перехідний період. За цей час державні органи мають отримати повний доступ до відомчої інформаційної системи ДМС для перевірки інформації про реєстрацію місця проживання людини. За необхідності, лозівчани можуть звертатися до реєстраторів за паперовою довідкою про «прописку». Штампи у паспорті та інші документи про «прописку» не ставитимуть, але вони діятимуть й надалі.

«Реєстрація, що була здійснена до набуття чинності Закону, чинна і підтверджується інформацією у паспорті чи витягом органу реєстрації тергромади», — говорить Ольга Пономаренко.

Щоб скористатися послугою онлайн, потрібно зайти на портал «Дія». У списку послуг знайти зміну реєстрації проживання й заповнити за 10-15 хвилин заяву. Власник житла має підтвердити запит і дати дозвіл на реєстрацію у житлі, яке внесене до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з'являться у реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби, повідомили на сайті Міністерства цифрової трансформації України.

Ми є у Telegram. Приєднуйтесь, на вас чекають тільки перевірені новини

Читайте також: Лозівські медики розповіли, як та де отримати сертифікат про вакцинацію

Перенесли на 2 роки: лозівчанам продовжать видавати пенсії та соцвиплати на пошті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прописка #штамп #паспорт #ДІЯ #електронна реєстрація місця проживання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...