• Головна
  • Як лозівчанам реагувати на звучання електросирен та як діяти при проведенні евакуації
12:18, 24 лютого 2022 р.

Як лозівчанам реагувати на звучання електросирен та як діяти при проведенні евакуації

Як лозівчанам реагувати на звучання електросирен та як діяти при проведенні евакуації

Як діяти під час звучання сирен та під час проведення евакуації роз'яснили на сайті Лозівської міської ради.

Як діяти під час звучання сирен

Уривчасте звучання електросирен означає – «УВАГА ВСІМ!». Тривалість звучання попереджувального сигналу – 3-5 хвилин. Почувши звучання електросирен, треба включити телебачення UA: Харків або радіомовлення (дротове (ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ») або ефірне UA: Українське радіо Харків на частоті 106,1 МГц (у Лозовій через Інтернет) чи ТРК «Лозова» на частоті 106,7 МГц) для прослуховування відповідних повідомлень про загрозу виникнення або безпосередньо виникнення надзвичайної ситуації. Далі треба діяти відповідно до отриманої інформації.

Повідомлення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій готують ДСНС, Харківською обласною державною адміністрацією, Лозівською міською радою державною мовою.

Тривалість звучання повідомлень – не менше п’яти хвилин, у разі потреби вони повторюються кожні 10-15 хвилин.

Як діяти при проведенні евакуації

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації подадуть звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!» – сирени і уривчасте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, треба негайно увімкнути радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення про надзвичайну ситуацію та порядок дій. Тим, хто знаходиться на вулиці, слід зайти в установу, магазин, де попросити зробити теж саме.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготували різні варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються. Вислухавши повідомлення, треба діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Загальні правила:

  • попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку;
  • уточніть місце найближчого укриття (приміром, підвальне приміщення);
  • підготуйтеся: при виході з собою упакуйте в герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас питної води та консервованих продуктів на 2-3 доби, найпростіші засоби санітарної обробки та гігієни. Дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, у якій вказати прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків і домашню адресу;
  • обов’язково взяти з собою засоби індивідуального захисту (протигази, респіратори, марлеві пов’язки);
  • перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі.
  • на збірних евакуаційних пунктах уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.

Інформація про укриття є тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сирени #евакуація #Лозова #як діяти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...