• Головна
  • Об’єдналися, щоб допомогти: що роблять лозівські волонтери і як людям їх знати
15:46, 9 березня 2022 р.

Об’єдналися, щоб допомогти: що роблять лозівські волонтери і як людям їх знати

Об’єдналися, щоб допомогти: що роблять лозівські волонтери і як людям їх знати

З перших днів російського вторгнення на територію мирної України у Лозовій люди об’єдналися аби створити потужну допомогу. Волонтери другий тиждень збирають та відправляють необхідні речі українським військовим та допомагають переселенцям, які прибувають у Лозову. Редакція сайту 05745.com.uaвирішила дізнатися про роботу трьох волонтерських пунктів у місті й спитати, як люди можуть долучитися й допомогти.

  • Волонтери «Жіночого легіону»

Учасники Громадскої організації «Жіночий легіон» не рахують ні годин, ні днів, постійно на телефоні, постійно зайняті. Волонтерство їм знайоме ще з 2014 року, коли почалась АТО на Донбасі. Тоді люди гуртувалися й робили все щоб допомогти воїнам, які вели боротьбу з проросійськими військовими угрупуваннями. Після кількарічної перерви та після повномасштабного вторгнення російських окупантів, волонтери «Жіночого легіону Лозівщини» згуртувалися знову.

«Наші хлопці мають бути вдягнені, взуті, їм має бути смачно й вони мають бути здорові. Це наша головна задача. А взагалі, люди неймовірні, намагаються допомогти, по крупинці всі допомагають. Хтось ліпить вареники, хтось пече пиріжки, щоб наші хлопці були нагодовані, ситі. Може це не головне, але люди дуже хочуть зробити свій маленький внесок. Без людей ми ніхто, все роблять вони й ми їм дуже вдячні та готові стати перед ними на коліна», — говорить волонтер, учасниця ГО «Жіночий легіон Лозівщини» Олена

Речовий та продуктовий запас волонтерів об’ємний. Приймають все, що приносять люди, не відказують нікому.

Крім продуктів та речей, волонтери створюють маскувальну мережу. В’язальниць жартома називають павучихами.

А це готовий маскувальний костюм для снайпера. Жінки витратили 3 дні на його виготовлення. Маскування зробили з рибацької сітки, тканинних смуг та ниток. Їх отримують з розплетених мішків.

Волонтери приймають харчові продукти, одяг, ліки, предмети гігієни. Приймають й малюнки від дітей, їх солдати часто просять, бо це їм допомагає в зоні боїв.

Хто бажає долучитися до волонтерів або чимось допомогти, можуть звертатися до ГО «Жіночий легіон Лозівщини»

Адреса: м-н 2, буд. 15

Тел: 0506834677 — Олена, 0662519401 — Оксана

  • Волонтери у готелі «Лозова»

Олександр Чепурний, його дружина та всі небайдужі люди у тому числі й переселенці долучилися до волонтерства з 24 лютого, коли почалась війна. Осередок волонтерів займає 2 поверхи у готелі  «Лозова». З приміщенням допомогла влада Лозівської тергромади, повідомив Олександр Чепурний. Допомогу на початку зосереджували для військових, потім спрямовували переселенцям. Зараз знову активно допомагають військовим, оскільки їх чисельність зростає

«Зараз гостро необхідні харчові продукти, медикаменти. Ми приймаємо все, що приносять, формуємо відправляємо військовим, переселенцям, малозабезпеченим. Всім люди, які звертаються за допомогою, намагаємося допомогти», — говорить волонтер Олександр Чепурний

Волонтери намагаються допомогти «по максимуму», навіть житло шукають, повідомив Олександр. Для роботи, волонтери використовують будь-які можливості, зв’язки у тому числі соцмережі, де публікують нагальні потреби.

Долучитися до волонтерів, чи чимось допомогти їм, можна дізнатися у готелі «Лозова» по вул. Свято-Миколаївській. Тел: 0991996654 — Олександр, 0956088434 — Ірина

  • Волонтери на 9 мікрорайоні

Другий осередок волонтерів з готелю «Лозова» згуртувався й на 9 мікрорайоні, на 1 поверсі 9-поверхівки з початку березня. Головний там Олександр, він повідомив, що в першу чергу вони допомагають переселенцям з інших міст, де сталася гуманітарна катастрофа через бомбардування та обстріли окупантів.

«Ми очікуємо переселенців з Ізюма. Наразі ми збираємо речі, щоб можна було забезпечити переселенців — матраци, подушки, ковдри, постільна білизна, предмети гігієни. Потрібне дитяче харчування, підгузки, пелюшки, все що необхідне для маленьких дітей. Приймаємо й харчові продукти, що швидко не псуються», — говорить волонтер Олександр.

У волонтерському осередку багато помічників, кипить робота. Формують посилки продуктів, речей, тримають зв’язок з волонтерами інших населених пунктів.

Люди, які мають бажання допомогти, можуть звертатися до волонтерів за адресою: м-н 9, буд 5 (ґанок на 1 поверсі). Тел: 0956261533 — Марина, 0681700210 — Олександр.

Люди у місті творять неймовірне, об’єдналися, адже знають для кого віддають сили. Всі волонтери з якими ми спілкувалися впевнені й знають, Україна переможе і цей день настане неодмінно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтери #допомога #продукти #речі #допомога перселенцям #допомога військовим #люди #лозівчани #добровольці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...