• Головна
 • Відкатні ворота - дорогі "понти" або раціональний вибір
Новини компаній
11:00, 1 липня

Відкатні ворота - дорогі "понти" або раціональний вибір

Новини компаній
Відкатні ворота - дорогі "понти" або раціональний вибір, фото-1

Прогуляйтеся вулицями приватного сектора або в селі. Що ви бачите на кожному дворі?

Правильно, ворота. Вони одночасно і захищають двір від небажаного проникнення, і в той же час забезпечують доступ до нього. Можна зустріти відкатні і розпашні конструкції воріт, іноді навіть секційні.

Але сьогодні поговоримо саме про відкатні ворота. Їх поява обумовлена потребою закрити отвір в маленькій частці володінні. Але зараз такий тип воріт використовують за бажанням, а не через відсутність альтернативи.

Існує три види конструкції відкатних воріт - на роликах, які катаються по проїзду, підвісні (стулка пересувається по балці підвішеній над проїздом) і консольні. І саме про останній вид конструкції ми і поговоримо сьогодні

Складові частини відкатних воріт

Чому ця стаття присвячена саме відкатним воротам консольного типу?

Все просто - відкатні ворота ідеальні в усіх сенсах і не мають тих недоліків, які можна виділити у перших двох підтипів.

Консольні відкатні ворота мають наступні складові:

Розберемо трохи детальніше усі ці складові.

Металевий каркас

"Основою" нашої відкатної стулки є каркас для відкатних воріт. Для його виготовлення використовують або дві профільні труби (приміром 60*40 мм для того, що несе і 30*20 мм для допоміжного), які зварюються в одну конструкцію або ж т-профиль, який вже має дворівневу структуру.

До речі, зараз все більше людей використовують саме другий варіант, оскільки використання т-профиля дає одні лише плюси: швидко збирається каркас, менше герметика йде для закладення щілин (буде всього одна між каркасом і направляючою балкою).

Дворівневий каркас дозволяє легко прикріпити обшивку і досягти красивого

Обшивальний матеріал

Матеріал, який використовуватимуть для обшивки може бути будь-яким, який підходить під ці цілі. Можна зустріти як наглухо зашиті ворота, так і з гратчастою структурою. Крім того навіть є комбіновані варіанти - профнастил і кування, дерево і кування і т. п.

Закладна для монтажу роликових кареток

Виготовляють цю деталь з металевого швелера і лозин. Швелер краще брати шириною від 12 до 20 мм. Лозини приварюються як ніжки для стійкої конструкції. Далі цю заставу поміщають в заздалегідь підготовлений отвір і бетонують. Після висихання бетону заставу використовують як майданчик для кріплення роликових опор, а також приводу для відкатних воріт.

Фурнітура (комплектуючі) для воріт

Цей елемент дуже важливий. Без набору тих, що комплектують ворота не відкочуватимуться убік. Комплект повинен складатися з направляючої балки, двох роликових опор (кареток), двох уловлювачів - верхнього і нижнього, кінцевого ролика, верхньої пластини з роликами і заглушки (з гуми або сталі).

Комплект автоматики для відкатних воріт

Автоматизація відкатних воріт не є обов'язковою. Без неї можна обійтися. Але з автоматикою куди комфортніше користуватися воротами. Щоб автоматизувати процес відкриття і закриття відкатних воріт знадобиться автоматика для відкатних воріт, вона включає такі елементи:

 • привід зі вбудованим блоком управління і приймачем
 • пульт ДУ або інше облаштування подання команд
 • кінцеві вимикачі механічного або магнітного типу
 • метрові відрізки зубчастої рейки (кількість залежить від ширини отвору плюс 0,5 м для того, щоб дістати до зовнішньої шестерні приводу).

Як виготовити і встановити консольні відкатні ворота

На сьогодні ми живемо у світі, де є вільний доступ практично до усієї необхідної інформації. Це ж торкається і інструкцій по виготовленню і установці відкатних воріт. Вона представлена як у відео-форматі, так і в текстовому з ілюстраціями кожного етапу.

Сам процес виготовлення і розміщення воріт на отворі можна розділити на такі етапи:

 • Виготовлення заставної деталі і її бетонування
 • Складання металевого каркаса
 • Монтаж комплектуючих і установка воріт на отвір
 • Кріплення обшивальних матеріалів
 • Монтаж замку або автоматики для відкатних воріт

Для отримання якісного результату важливо в точності наслідувати усі інструкції і використати при виготовленні тільки якісні матеріали. Треба правильно підібрати комплектуючі для відкатних воріт, адже від них залежатиме як довго прослужать ворота.

Приблизна вартість відкатних воріт консольного типу

Люди, які виготовляють ворота своїми руками значно економлять. Адже не треба платити за роботу фірмі, яка може задати занадто високу ціну і не завжди гарантує якісний результат. А ось при самостійному виготовленні можна самому підібрати всі матеріали і бути впевненим в отриманому результаті.

Також є варіант, що ви замовляєте готовий каркас, а встановлюєте і обшиваєте його самостійно. Вийде все одно дешевше, ніж замовити на фірмі все "під ключ".

Але якщо ж у вас є причини, по яких ви не можете або не хочете це робити самостійно, то фірму треба підбирати ретельно, спираючись на їх досвід і реальні відгуки клієнтів.

Вартість же відкатних воріт точно назвати не можна. Адже вона залежатиме від багатьох нюансів.

Чим обшити відкатні ворота?

Як вже згадувалося раніше обшити каркас відкатних воріт можна будь-яким відповідним матеріалом. Виділимо три найпопулярніші.

Перший - профільні листи. Доступний матеріал, має велику кількість варіантів хвилі і хорошу колірну палітру на вибір.

Єдине - рекомендуємо купувати листи з товщиною понад 0,45 мм.

Другий матеріал - дерево. Теж доступне і часто використовується для цих цілей. Але треба розуміти, як сильно обважнює цей матеріал стулку. Окрім того, що деревина сама по собі важка, так ще і при підвищеній вологості (дощ, сніг) вага ставати ще більше. Так що варто враховувати при підборі фурнітури для воріт.

І третій варіант - сэндвич-панели. Також мають широку палітру кольорів на вибір, як і профнастил, але вартість їх значно вища.

Завершення

 • Підводячи підсумки хочемо сказати, що відкатні ворота мають цілий ряд переваг над розпашною конструкцією.
 • Це і легкість і швидкість відкриття воріт, і відсутність вимог до великої кількості простору і іншої.
 • Такі ворота можна зробити самостійно, тим паче, що зараз в Інтернеті можна знайти будь-яку інформацію.
 • Правильно підібрана фурнітура для відкатних воріт запорука тривалої служби.
 • Також у них можна знайти автоматику для відкатних воріт від перевірених виробників з металевим редуктором і магнітними кінцевими вимикачами. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...