• Головна
  • Первомайська громада Лозівського району просить вилучити її з реєстру зон бойових дій
17:04, 1 серпня 2022 р.

Первомайська громада Лозівського району просить вилучити її з реєстру зон бойових дій

Первомайська громада Лозівського району просить вилучити її з реєстру зон бойових дій

Бажання виключити Первомайську ОТГ з переліку громад, що знаходяться в зоні бойових дій було оголошено на сесії міськради 28 липня. Тоді ж відправили листа з відповідним зверненням до Кабінету Міністрів України за підписом мера Миколи Бакшеєва. 

Причинами такого рішення голова Первомайської громади називає дефіцит бюджету, що виник в результаті низки обмежень для громад з бойовим статусом. Мер наголошує, що місто не має військової функції і заздебільшого виконує гуманітарну, є ближнім тилом для Балаклійського та Ізюмського напрямків фронту. 

"Оподаткування на таких територіях (включених до реєстру) проводиться не в повному обсязі, тобто діють пільги по сплаті багатьох видів податків. Лише за 2 квартали поточного року недоотримання бюджету склало близько 6 млн гривень", пояснює Микола Бакшеєв у відеозверненні.

За словами голови, прогноз до кінця року 25 млн дефіциту. Крім того, підприємства бізнесу, що знаходяться у зоні бойових дій не можуть оформлювати кредити, що уповільнює чи паралізує їх діяльність. А це робочі місця та надходження до бюджету і спроможність громади відповідно.

Проте є ще один наслідок такого рішення. Якщо громаду виключать з реєстру небезпечних територій, мешканці Первомайської ОТГ, що евакуювалися в інші регіони втратять статус ВПО та перестануть отримувати допомогу від держави.

Читайте також:

П'ять тисяч за довідку переселенця: лозівська поліція розслідує злочин

Через Лозову почав курсувати новий потяг: куди та коли можна поїхати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громада #ВПО #звернення до Кабміну
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...