• Головна
  • Лозівській громаді виповнилось 4 роки: минуле та сьогодення
07:44, 1 вересня 2022 р.

Лозівській громаді виповнилось 4 роки: минуле та сьогодення

Лозівській громаді виповнилось 4 роки: минуле та сьогодення

31 серпня Лозівська міська територіальна громада відзначає свій День народження. Заснували громаду у 2018-му, тож зараз їй вже чотири роки. Давайте згадаємо шлях, який пройшло місто до утворення ОТГ, від сивої давнини до сучасності.

З чого все починалось

Лозова бере свій вік від появи залізничної станції, коли у 1869 і 1872 рр. стали до ладу Курсько-Харково-Азовська і Лозово-Севастопольська залізниці. В ті часи, вона належала одразу двом станціям — Лозова-Азовська і Лозова-Севастопольська, між ними була відстань 7 км. У 1893 р. обидві перейменували, Лозова-Азовська отримала нове назву — «Панютине», а Лозова-Севастопольська — «Лозова». Хоча люди тут все-таки жили і до рельсів зі шпалами на річці Бритай були козацькі поселення.

Лозівській громаді виповнилось 4 роки: минуле та сьогодення , фото-1

Вокзал в такому вигляді не зберігся

Кажуть, дві частини давньої Лозової класово ненавиділи одна одну: пролетарсько-люмпенська Авилівка і шляхетсько-купецька Заруднівка, з тротуарами та кінотеатром. Залізниця об'єднала їх - а ще, завдяки Лозовій, поєднала Юзівку (Донецьк) і Харків, Полтаву і Катеринослав.

Лозівській громаді виповнилось 4 роки: минуле та сьогодення , фото-2

Вулиця Велика, зараз - бульвар Тараса Шевченка

Як Лозова отримала статус міста

У 1926 році відбулися зміни в адміністративному підпорядкуванні селища. У зв’язку з ліквідацією Павлоградської округи Лозова увійшла до Харківської округи, а в серпні 1928 року Харківський окружний виконком постановив віднести селище Лозова до категорії міст. З тих пір місто зростало, нарощувало промисловість, пережило війну, будувало заводи, житлові райони, інфраструктуру.

Поява Лозівської ОТГ

Утворилась громада після впровадження державою реформи з децентралізації. Створення Лозівської міської територіальної громади відбувалось у 3 хвилі. У кожну з них до ОТГ приєднувались нові населені пункти. Саме перший етап, який розпочався 31 серпня 2018 року, став Днем народження нашої громади. З тих пір відбулось багато змін і Лозівська міська територіальна громада, з адміністративним центром в місті обласного значення Лозова це:

  • 19 старостинських округів;
  • 90606 людей населення;
  • 91 населений пункт;
  • площу території 1424,9 кв.км;
  • 45 закладів освіти та 57 закладів культури.

Привітальне відео з 4 річницею від голови Лозівської громади Сергія Зеленського

Раніше ми писали:

Що з роботою в Лозовій: рівень безробіття, працевлаштування, вакансії

Хлопці з Лозівського району увійшли до національного списку Forbes «30 до 30»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День народження громади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...