• Головна
 • Чим відрізняються металокерамічні коронки
Новини компаній
19:24, 11 травня

Чим відрізняються металокерамічні коронки

Новини компаній

Сучасна коронка металокерамічна – це зубні протези, що складаються з металевої основи, на яку наноситься керамічний шар. Така конструкція забезпечує міцність та естетичність коронки.

Металокераміка коронки характеризуються подовженим терміном служби. Як довго «ковпачок» прослужить, залежить від кількох чинників, включно з:

 • якістю матеріалів, з яких вона виготовлена;

 • рівнем догляду за зубами та порожниною рота;

 • індивідуальними особливостями проведеної процедури.

Щоб нова металокерамічна коронка послугувала заявлений термін, рекомендується уникати жування твердих предметів, не зловживати солодощами та алкоголем. Зазвичай ці моделі встановлюються на період від 5 до 15 років.

Зазвичай монтується металокераміка на зуби як на передні, так і на жувальні. Передні частіше покриваються варіантами, виготовленими із застосуванням цифрових технологій, щоб уникнути видимості металевих деталей.

Лікарем підбирається металокерамічна коронка. Ціна залежить від індивідуальної конструкції. Будова містить металеву основу, яка точно відповідає формі і розміру пошкодженого зуба. На цю основу наноситься тонкий шар кераміки, який надає кінцевому виробу природного кольору та анатомічну форму.

Є можливість замовити різні за вартістю металокерамічні зуби. Ціна залежить від використаних матеріалів:

 • класичні — мають металеву основу з нелегованого металу, покриту керамічним шаром;

 • з дорогоцінних сплавів – характеризуються металевою основою із золота або платини, що мінімізують розвиток алергічних реакцій;

 • зубний протез з обробкою фрезером – застосовується цифрова технологія для створення аналогічної натуральній поверхні зуба шляхом комп'ютерного моделювання.

Найбільший попит має класична металокераміка. На зуби ціна виходить доступною. До недоліків цих моделей відносять схильність до утворення чорних країв на яснах та вицвітання керамічного шару. Варіанти з дорогоцінних сплавів характеризуються стійкістю до корозії, але коштують дорожче. «Ковпачки» з обробкою фрезером вважаються найбільш міцним і естетичним варіантом, але стають дорожчими за інші.

Які переваги мають коронки металокераміка

Це повноцінні протези на зуби, які складаються з металевого каркаса, покритого керамічною масою. Їхнє використання має низку переваг:

 • Міцність та довговічність завдяки металевому каркасу, а керамічна обробка придає естетично привабливий зовнішній вигляд. Вони слугують довгий час без втрати своїх властивостей.

 • Це найвигідніша по бюджету коронка. На металокерамічну ціна доступна та коригується в залежності від потреб пацієнта.

 • Гігієнічність – кераміка не є пористим матеріалом, а ідеально гладенька поверхня перешкоджає розвитку бактерій та розповсюдженню біоплівки.

 • Напівпрозора конструкція, що дозволяє імітувати натуральну емаль зубів. Це робить протез природним зовні.

Однак не дивлячись на усі переваги, що надає металокерамічна коронка, що  ціна в Києві низька, їх використання дозволено не усім пацієнтам. Це пов’язано з індивідуальною непереносимістю конкретного металу. У деяких людей часом розвивається алергічна реакція на складову сировину, яка використовується для виготовлення металевого каркаса. Іноді спостерігається поява ефекту гальванізму. Якщо в ротовій порожнині знаходяться різні металеві протези, то може виникнути неприємний смак в роті, а також біль і подразнення слизової оболонки. Стоматолог проводить індивідуальні проби на сумісність перед замовленням.

Протипоказаннями до встановлення може стати масовий розвиток карієсу або інших захворювань порожнини рота, а також відсутність достатньої кількості здорової зубної тканини для кріплення коронки.

Однак для отримання якісних стоматологічних послуг необхідно проконсультуватися із зубним лікарем з досвідом, що враховує та мінімізує можливі негативні наслідки.

Як довго прослужать метало керамічні зуби

Металева основа коронки може бути схильною до корозії або зносу, що призводить до потреби в заміни. Часом виходять з ладу накладки та інші елементи, пов'язані з естетикою, тому якщо вони виглядають стертими або пошкодженими, необхідно оновити конструкцію.

Контрольний огляд у фахівця повинен проводитися кожні 6 місяців, щоб підтверджувати для себе їхній ідеальний стан. Стоматолог-ортопед спостерігає, щоб не було жодних ознак руйнування, перевіряє силу кріплення, підтверджує відсутність проблем з навколишніми зубними тканинами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...