• Головна
  • Чотири країни НАТО готують угоду про довгострокові гарантії безпеки для України
18:00, 14 червня

Чотири країни НАТО готують угоду про довгострокові гарантії безпеки для України

Чотири країни НАТО готують угоду про довгострокові гарантії безпеки для України

Чотири країни НАТО працюють над багатосторонньою угодою з Україною, яка дозволить надати Києву довгострокові гарантії безпеки замість обіцянок членства в Альянсі.

За даними журналістів, США, Велика Британія, Німеччина та Франція готові укласти з Україною двосторонні угоди, які «формалізують поточний рівень військової та фінансової допомоги з можливістю її розширення».

При цьому у FT зазначили, що такий підхід містить низку специфічних моментів, які можуть не влаштувати Україну.

По-перше, з великою ймовірністю ні рамковий документ, ні двосторонні угоди не матимуть статусу юридичних договорів і будуть підписані поза НАТО.

По-друге, пропозиція «четвірки» не відповідає вимогам України щодо членства в НАТО чи якійсь конкретній тимчасовій шкалі вступу країни до Альянсу.

Водночас, офіційні особи зазначають, що дискусія про членство в НАТО затьмарює нагальнішу необхідність зміцнення можливостей України у її протистоянні з росією.

«Західні політики заявляють, що на даному етапі члени Альянсу не можуть взяти на себе зобов'язання розпочати війну від імені України з такою ядерною державою, як росія, у разі повторного нападу на неї», - йдеться у публікації.

Зазначається, що саме тому увага західних країн буде зосереджена на наданні Україні необхідної зброї, а також на фінансову та політичну підтримку як для відбиття агресії, так і для стримування майбутніх загроз з боку Москви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #НАТО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...