• Головна
  • В Україні планують скоротити розрив у зарплаті чоловіків та жінок
16:50, 15 жовтня 2023 р.

В Україні планують скоротити розрив у зарплаті чоловіків та жінок

В Україні планують скоротити розрив у зарплаті чоловіків та жінок

Уряд затвердив Стратегію зменшення розриву в оплаті праці чоловікам та жінкам та вже почав реалізацію програми. Так, в планах урядовців до 2030 року скоротити розрив в оплаті від 18,6% до 13,6%, повідомляє інтернет-портал СТОПКОР.

Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на заході “На шляху впровадження Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та внесок партнерів у цей процес", що відбувся за участі першої леді України Олени Зеленської.

"Коли у вересні я виступала у Нью-Йорку в межах заходу "Міжнародний день боротьби за рівну оплату праці – 2023", то наголошувала: під час війни розвиток зазвичай гине першим, бо люди думають про виживання. Але й тоді, на полях Генасамблеї ООН, і зараз мені приємно й важливо констатувати: це не наш випадок. Бо Україна ухвалила принципове рішення – розвиватися попри війну", – сказала Олена Зеленська.Зазначимо, що Міністерство економіки розробило Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та презентувало її у травні цього року. А вже 15 вересня Уряд ухвалив стратегію та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.

"Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Рівність можливостей – це гарантія гармонійного розвитку держави та суспільства", - зазначила Юлія Свириденко.

Завдяки імплементації Стратегії планується досягти удосконалити законодавство про рівну оплату праці, сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі та створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.

"Наша Стратегія також має вимірювальну мету – до 2030 року ми хочемо скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок на 5 в.п., тобто з 18,6% до 13,6%. Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Ми маємо побудувати її саме такою: інноваційною, спрямованою на людину та її потреби, відкритою до різноманіття", - повідомилаСвириденко.

За її словами, від травня Міністерство економіки вже почало реалізовувати цю стратегію. Наразі, Міністерство економіки підготувало проект Трудового кодексу, а наші партнери — UN Women Ukraine - невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...