16:20, 23 листопада
Хто з українців може не платити за комуналку під час воєнного стану
- Українці, які понад 30 днів не проживають у своїй оселі, можуть не сплачувати за житлово-комунальні послуги, надавши відповідні документи постачальнику.
- Оплату за опалення та управління багатоквартирним будинком все одно потрібно здійснювати, навіть якщо не проживаєш у квартирі понад 30 днів.
Які українці можуть не сплачувати комунальні послуги / Unsplash
Під час війни громадяни України не звільняються від оплати комунальних послуг. Але деякі споживачі мають право зупинити нарахування подібної сплати.
Хто може не платити за комунальні послуги
Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити за житлово-комунальні послуги можуть ті люди, що понад 30 днів не проживають у своїй оселі, про це пише 24 канал з посилання на РБК-Україна.
Для того, аби законно не сплачувати житлово-комунальні послуги (ЖКП), слід звернутися із заявою до постачальника послуг. Людина, що бажає не платити за ЖКП, має надати довідку про відсутність проживання у власній оселі.
Важливо! Надіслати документи можна як онлайн, так і поштою.
Як українцям не сплачувати за комуналку
Аби не оплачувати за ЖКП у квартирі або будинку, де людина наразі не проживає, слід надати виконавцю комунальних послуг, управителю багатоквартирного будинку, чи іншій уповноваженій співвласниками особі певний перелік документів паперовій або електронній формі:
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або інші документи, що підтверджують їх відсутність у житловому та/або нежитловому приміщенні, будинку, в яких вони є споживачами на підставі укладених договорів
- або документи, що підтверджують факт перетину державного кордону України у відповідний період часу
- або документи, що підтверджують пошкодження нерухомого майна споживача, внаслідок воєнних (бойових) дій тощо.
Важливо! 24 лютого 2022 року до кінця 2023 року в Україні діяла заборона на нарахування пені та штрафів за несплату комунальних. Але вже з січня 2024 року цю заборону скасували. Сума пені може бути встановлена у розмірі до 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу.
За які ЖКХ доведеться заплатити
Тетяна Даниленко пояснила, що все не так просто. Й за опалення та управління багатоквартирним будинком українцям усе одно доведеться заплатити. І навіть якщо люди не проживають у квартирі понад 30 днів.
Повідомляє 24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:48
29 листопада
16:59
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
20:05
27 листопада
live comments feed...