Зі штучного каменю можна виготовити все що завгодно: від облицювальної плитки до східців та підвіконь. Особливо популярні стільниці з штучного каменю. Вони досить міцні, надійні та практичні, а по естетичності зовнішнього вигляду майже не поступаються виробам з гірських порід. Компанія «Mekado» пропонує виготовлення стільниць зі штучного каменю. На сайті компанії https://mekado.com.ua/category/stilnici можна вибрати та замовити кольор та текстуру по вашому бажанню. Спробуємо детальніше розглянути плюси та мінуси стільниць зі штучного каменю.

Різновиди штучного каменю для стільниць

Штучний камінь має безліч різновидів, але для виготовлення стільниць зазвичай застосовуються тільки 2 типи цього матеріалу.

1. Акриловий камінь - суміш дрібної крихти граніту, мармуру, кварцу та інших компонентів з акриловими смолами й фарбувальними пігментами.
Зміст натуральних наповнювачів складає 5-7% від загальної маси, тому акриловий камінь є дуже пластичним матеріалом.

2. Кварцевий агломерат - дрібні частки мармуру, граніту або кварцу, змішані з фарбою та поліефирною смолою. Цей матеріал найбільше схожий на натуральний камінь, оскільки зміст природних мінералів в ньому досягає 92-95%.

Для виробництва стільниць найчастіше використовується акриловий камінь. Він легкий, простий в обробці й добре піддається реставрації: усунути дрібні подряпини та сколи цілком можна самостійно, без залучення фахівців.
Також відмінними споживчими характеристиками відрізняються стільниці з кварцевого агломерату.

Переваги стільниць зі штучного каменю

Кухонні поверхні та барні стійки зі штучного каменю характеризуються наступними перевагами:

  • відсутність швів та стиків. Стільниці зі штучного каменю є повністю монолітними конструкціями. Технологія їх виготовлення виключає будь-які шви та нерівності, що робить виріб ідеально гладким. Завдяки цьому стільниці виглядають дуже естетично: добитися такого ефекту у випадку з натуральним каменем практично неможливо;
  • міцність - стільниці з кварцевого агломерату лише трохи поступаються в міцності натуральному каменю. Акрилові вироби не такі міцні, проте ушкодження на них легко усуваються навіть без залучення фахівців;
  • стійкість до вологи й хімічних речовин. Стільниці з акрилу та кварцу абсолютно не вбирають вологу, на відміну від виробів з МДФ або ДСП. Вони стійкі до дії кислот, лугів та більшості засобів побутової хімії;
  • гігієнічність - у штучному камені відсутні пори, тому усередині нього не скупчуються бактерії та пліснява. Стільниці з акрилу і кварцевого агломерату легко мити, що особливо актуально для кухонних поверхонь.