Сьогодні єднання з природою є дуже важливим компонентом життя людини. І це стосується не тільки заміських будинків та дачних ділянок. Все частіше і частіше міста оснащуються такими зеленими куточками, де сучасна людина могла б насолодитися природою і відмінно, з користю провести час на відкритому просторі. Озеленення територій — це дуже популярна і поширена галузь, а роботи з благоустрою ділянок проводяться в кілька етапів, забезпечуючи надійний, довгостроковий і якісний результат.

Озеленення – це досить складна процедура, яка вимагає великої відповідальності, уважності і досвіду професіоналів. А все тому, що в результаті всі зелені насадження та додаткові компоненти повинні не просто гармонійно поєднуватися, але і утворювати єдину дизайнерську композицію, задум. Роботи по озелененню територій та ділянок мають широкий асортимент різноманітних видів рослин, дерев і додаткових елементів на будь-який смак. Але тільки досвідчений ландшафтний архітектор, професіонал своєї справи, зможе зрозуміти і втілити в життя всі побажання клієнта, будь то приватна особа, або ж влада/громади населеного пункту.

Озеленення прибудинкової території

Озеленення прибудинкової території, як і будь-якої іншої місцевості, може включати в себе кілька видів робіт, а саме:

  • посадка кущів;
  • висадка дерев;
  • організація клумб, квітників і садів;
  • озеленення ротонди, фасаду або альтанки;
  • укладання рулонних газонів;
  • зведення живоплоту навколо території.

Наявність в містах зелених рослинних насаджень є одним з найбільш сприятливих екологічних факторів. Зелені насадження активно очищають атмосферу, зволожують повітря, знижують рівень шумів, перешкоджають виникненню несприятливих повітряних режимів, окрім цього, зелень в сучасних містах позитивно впливає на емоційний стан людини. Загалом процесс озеленення прибудинкової території включає в себе комплекс дій і планів, складові частини яких, мають між собою тісні зв'язки. Ці роботи включають: аналіз території озеленення, ландшафтне проектування, функціональне зонування, визначення загальної композиції проекту озеленення, облаштування газонів, облаштування огорож, візуальне розширення масштабу території, планування і організація доріжок, підбір зелених насаджень та квітів, розмітка для висадки дерев, облаштування квітників / клумб та інше.