Компактність і легкість монтажу роблять надувні човни оптимальним варіантом для тих, хто не має спеціального дока для зберігання громіздкого катера і причепа для його транспортування. Одна надзвичайно вагома перевага виділяє даний вид водного транспорту із загального ряду подібної продукції. Будь-який з надувних човнів завжди важить легше пластикового побратима, а значить, потребує більш легкого двигуна і меншій кількості палива. Недорогий слухняний і невибагливий човен буде весь час економити ваші гроші.

Ця стаття підкаже, з якими надувними човнами буде комфортніше на рибалці, а які більше підійдуть для прогулянкового або спортивного запливу.

Вибір надувного човна: що потрібно знати?

Найпопулярнішою і ефективною сировиною для виробництва даного виду товару на сьогоднішній день є полімер полівінілхлорид (ПВХ). Цей продукт нефтеобработкі має досить високі фізичні і хімічні характеристики: не вигоряє і не розкладається під дією сонця, стійкий до легких подряпин, не витягується як гума з часом. Виробництво надувних човнів з моторами вимагає особливої  міцності від матеріалу конструкції, тому шар ПВХ зміцнюють знизу прокладкою зі спеціальної човнової тканини. Симбіоз двох матерій дає стійкий позитивний ефект - плавзасоби успішно служать роками своїм господарям.

До сих пір залишається актуальним виробництво легких надувних човнів без моторів з неопрена і хіапалона. Неопрен носить звання самого повітропроникного матеріалу з гумоподібних, а хіапалон дуже стійкий до впливу сонця, хімічних речовин, піску і масел (його ще називають штучною гумою).

Щоб вибрати підходящий варіант, потрібно визначити, який ступінь міцності плавзасоби потрібен вам. Надувні човни без мотора вагою до 200 кг не потребують реєстрації. Установка навісного двигуна навіть на невелике судно потребуэ отримання прав на управління маломеркою.

Чим могутніше мотор, тим більший за і міцніше повинна бути конструкція водного транспорту і тим більше навичок з управління буде потрібно від капітана. Не варто забувати, що надто могутній двигун, вбудований в невелике суденце, напевно стане причиною аварії корабля, а не бажаного збільшення швидкості і маневреності. Гармонійне співвідношення можливостей повинно стати головною рушійною силою в цьому аспекті підбору.

Призначення

Надувні човни з мотором використовують для мисливських і рибальських запливів на далекі відстані. Якщо мова йде про недільну прогулянку чи риболовлю біля берега, підійде якийсь із надувних човнів без мотора.