Ви коли-небудь шукали запасні частини на газовий котел? Якщо ніє, то вибір може виявитися досить важкою проблемою. Здавалося б, немає нічого легше, ніж купити датчик температури або газовий клапан, аж ні!

Спочатку продавці починають задавати всякі питання, на які Ви не пам'ятаєте або не знаєте відповідей, а потім куплена деталь виявляється зовсім і не та, що була потрібна ... Та ще й з'ясовується, що більшість запасних частин відносяться до технічно складного товару, якій в разі неправильного вибору обміну та поверненню не підлягає ... А якщо до того ж замовлення було зроблено через інтернет? Ось тут-то і починається справжня чехарда.

Якщо ви шукаєте запасні частини для газових котлів, то у такому разі вам варто звернутися за допомогою у інтернет-магазин Інсталятор!

Звичайно, підбір запчастин до опалювального котла краще довірити сервісного майстру, який знає, що шукати, і де. Але коли вже такої можливості немає, то краще відразу розібратися, як правильно замовляти запасні частини для газового обладнання.

Якщо Ваш котел вітчизняного виробництва, то для правильного вибору комплектуючих необхідно знати деякі відомості про прилад. До них відносяться:

  • марка,
  • модель,
  • рік випуску,
  • потужність,
  • модифікація (зазвичай - назва автоматики, або пальника),
  • завод (фірма) виробник.

Всі ці параметри вказані в паспорті котла, а також на етикетці, прикріпленій до корпусу. Справа в тому, що різні заводи випускали і випускають котли опалення з одним і тим же найменуванням (наприклад, АОГВ), абсолютно різного виду, конструкції, потужності, функціональності. Навіть в одній лінійці комплектація обладнання може відрізнятися. Ну і звичайно, потрібно знати найменування потрібної деталі котла. А ще краще - мати саму неробочу запчастина, або хоча б її фотографію. Навіть досвідчені сервісні фахівці одні і ті ж комплектуючі називають по-різному, не кажучи вже про простих споживачів.

З імпортними котлами справа йде трохи простіше. Звичайно, необхідно знати всі перераховані вище для вітчизняного обладнання параметри, але більшість з них включається вже в назву опалювального котла, яка у кожної фірми унікальна, а решта є в паспорті і на етикетці.

Іноді, для вибору запасних частин використовуються ідентифікаційні номери, які є у більшості іноземних опалювальних приладів. Знаючи ці параметри, а також рік випуску котла, можна по каталогам, які регулярно випускають виробники, з майже стовідсотковою ймовірністю визначити, яка саме деталь потрібна на Ваш котел, і її замовний номер (артикул). Тільки не слід плутати артикул з номерами і назвами, які можуть бути нанесені на самих комплектуючих.