Вузол уприскування застосовувався в дизельних двигунах, що випускаються з 1998 року. За кілька років їх замінили форсунки Common Rail. Насоси-форсунки застосовувалися переважно в автомобілях концерну Volkswagen і його дочірніх брендів - Audi, Skoda і Seat.

Технологія, розроблена Volkswagen, дозволила домогтися надзвичайно високого тиску уприскування — до 2400 бар. Це вплинуло на низьку витрату палива дизельних агрегатів і можливість досягнення великої потужності. Завдяки насос-форсункам вирішена проблема низького ККД систем подачі палива і нерівномірної роботи двигуна.

У двох словах про насос-форсунки

Насос-форсунка, як випливає з назви, являє собою комбінацію вприскувача насоса і форсунки, керованої електромагнітним клапаном. Використовувався один насос-форсунка на циліндр. Дизельне паливо надходить в насос-форсунку по лінії, яка не є лінією високого тиску. У самій форсунці створюється високий тиск палива, а його величина і розмір вприску доз дизельного палива регулюються електромагнітним клапаном. У разі будь яких неісправностей буде потрібен ремонт насос форсунок Volkswagen дізнайтеся докладніше. Привід насос-форсунок здійснюється кулачками на розподільному валу. Кулачки передають рух через ролики важеля на поршень насос-форсунки. Робота насос-форсунки заснована на русі поршня-голки вгору, подачі палива в камеру насос-форсунки і русі поршня-голки вниз.

Як довго служать насос-форсунки? Що впливає на знос насос-форсунок?

Точно оцінити це значення складно, так як воно залежить від того, як використовується автомобіль і як його обслуговує власник. В середньому насос-форсунки можуть мати потребу в заміні після пробігу понад 150 тисяч кілометрів. У дуже доглянутих машин він може становити 200 і навіть 250 тисяч кілометрів.

Які симптоми несправності насос-форсунок?

Вихід з ладу насос-форсунок проявляється в проблемах з запуском двигуна та проблеми з отриманням більш високих обертів. Крім того, спостерігається чорний дим (не тільки при холодному двигуні) і нерівномірна робота приводного агрегату. Двигун також може працювати набагато голосніше і використовувати більше моторного масла. Якщо вам потрібен ремонт — ЧДА Чугуїв повністю відновлює первісну функціональність паливного насоса форсунок Volkswagen, звернутися до них можна з кожного куточка України.

Причиною поломки найчастіше є забруднення, які накопичуються в насос-форсунках. Вони викликають заклинювання робочого механізму і засмічення форсунки. Пружини, корпусу та ущільнення також можуть бути зношені або пошкоджені. Також спостерігається втрата герметичності насосної секції, що унеможливлює отримання належного тиску палива, що впорскується.

Діагностика та ремонт форсунок — процес досить складний, що вимагає максимальної уваги з боку майстра. При неправильному виконанні робіт, дана деталь може бути пошкоджена і вийти з ладу. Існує безліч причин, які можуть спричинити вихід з ладу форсунок. Однією з таких причин є несправність датчиків. Щоб визначити їх працездатність, фахівці аналізують показники опору, порівнюючи їх з нормативними даними. Виходячи з особливостей будови форсунок, необхідна уважна перевірка кожної з їх деталей.