Будь-яка сучасна СЕС є інженерно системою, здатною перетворювати випромінювання Сонця в електричний струм. Існують різні типи сонячних електростанцій, що відрізняються набором основних елементів і призначенням. Найбільш поширені автономні, мережні і гібридні різновиди. Іноді використовуються і комбіновані варіанти станцій, в яких сонячні панелі працюють з додатковим джерелом електропостачання.

Бажаєте купити сонячну електростанцію в Україні? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією, пройшовши за посиланням Https://sun-energy.com.ua/solar-power/solar-power-plants/!

Автономна сонячна електростанція

Як випливає з назви, СЕС даного типу повністю автономні і незалежні від зовнішніх централізованих джерел живлення. Невеликі за розміром мобільні комплекси дуже популярні у автотуристів і любителів активного відпочинку, які практикують багатоденні піші походи або плавання по річках. Більші станції найчастіше встановлюються на дачах і дахах приватних будинків, де підключення до центральної енергомережі неможливо або недоцільно.

Види автономних СЕС

1. Міні сонячна електростанція. Являє собою невеликий за розміром і вагою комплект, що володіє високою мобільністю. Як правило, елементи розміщуються в єдиному корпусі, що виконується у вигляді розкладного пояса або валізки. Можливий варіант виготовлення окремої панелі з вихідними кабелями - наприклад, для зарядки автомобільних акумуляторів.

2. Автономна сонячна електростанція для дому та дачі. Є повноцінною системою для вироблення електроенергії порівняно невеликої потужності - найчастіше 1 - 10 кВт. На перший погляд це небагато. Але навіть один кіловат потужності влітку на дачі зможе забезпечити протягом доби роботу холодильника, десятка LED ламп, ноутбука і п'яти зарядних пристроїв, телевізора, електроплити.

Мережева сонячна електростанція

Установка станції мережевого типу має на меті поєднати використання електроенергії з централізованою мережею. Для домогосподарств, де основне споживання полягає на світлий час доби це хороший варіант економії і можливість заробити на сонці. Нарешті, установка такого типу є найбільш дешевою, оскільки дорогі акумулятори та контролер заряду для мережевої сонячної електростанції не використовуються.

Гібридна електростанція на сонячних батареях

Гібридний тип СЕС є комбінацією автономної і мережевий станцій. Їх ціна на одиницю генеруючої потужності максимальна, але окупається розширеними можливостями.