Залежно від розміру підприємства, аналіз ринкового середовища може мати різні форми і містити різні дані. Аналіз ринку сірчаної кислоти може відрізнятися через:

  • специфіку компанії,
  • галузі, в якій вона працює,
  • регіону, в якому вона працює,
  • спектру діяльності тощо.

Виконання аналізу ринку - для того, щоб бути ефективним, він повинен бути точно адаптований до потреб вашої компанії. Гнучкість інструменту дозволяє коригувати порівняльні критерії для надання конкретної інформації, яка допомагає підвищити конкурентну перевагу або принаймні зменшити відстань між цінностями, запропонованими конкурентами. Для малих та середніх підприємств цей аналіз зосереджується переважно на наданому продукті, послугах та на всіх супутніх заходах, таких як спосіб доставки, обсяг операцій тощо.

Чому варто проаналізувати конкуренцію?

 У сучасних ринкових реаліях важко знайти компанії, які не мають конкуренції. Навіть якщо ваша компанія має монополію на певному ринку, вона ніколи не діє ізольовано від конкурентів. Вона може працювати за кордоном, і тоді варто поспостерігати за її діяльністю, щоб вона раптово не здивувала вас входом на ринок, на якому ви домінуєте. Також може статися, що ви єдина організація, яка надає конкретні послуги у місті - однак, той факт, що на даний момент немає конкуренції, не означає, що побачити ваш успіх, вона не з’явиться в будь-який момент.

Нарешті, також може статися, що конкуренція не є компанією, яка надає подібні послуги чи виробляє подібні товари, а має, наприклад, однакові методи управління проектами. На сьогоднішній день, конкурентна перевага більше не забезпечується лише кінцевим продуктом або послугою - їх якістю, упаковкою або доставкою клієнту. Досвід клієнта з брендом та емоції, які він викликає у них, набувають все більшого значення, і це також може стати предметом аналізу конкуренції.