Автомобілі увійшли в наше життя на початку двадцятого століття. Але як би вони пересувалися, якби не колеса. Колеса є однією з важливих частин автомобіля. На початку все колеса були дерев'яними, але з часом автомобільна індустрія зробила крок вперед. Люди зрозуміли, що на гумі їздити набагато зручніше і м'якше. Але від цього проблем не поменшало. У наш час існує величезна кількість компаній, які виробляють гуму на авто. І з часом у кожного автолюбителя виникає питання: «Які шини вибрати для мого автомобіля?» Так що ж для цього ми повинні знати?

По-перше, всі ми знаємо, що шини поділяються на зимові та літні комплекти, а так само окремо для вантажного транспорту. Якщо хочемо їздити влітку, "взуваємо" автомобіль в літню гуму, взимку, відповідно, в зимову. Йдемо далі, на наших дорогах важливий не тільки кліренс автомобіля, але так само і зчеплення з дорогою, в більшій частині України дороги не в найкращій якості, а десь після дощу і зовсім не проїхати. При покупці шин важливо звернути увагу на протектор даної моделі, щоб і в дощ і в бруд Ви відчували себе за кермом упевнено.

Також не слід забувати про обкатку шин. Для початку згадаємо з чого складаються шини. Шини збираються з декількох частин, а саме, каучуку, стали і текстильних волокон. Для поліпшення характеристик будь-яка шина вимагає періоду обкатки. При покупці шина занадто жорстка, але після періоду обкатки, шина стає більш пружною і м'якою. Як відбувається обкатка: для літньої гуми - це спокійна їзда без різких і крутих поворотів на сотні кілометрів, так само краще утриматися від різких прискорень. Під час даного періоду, всі складові шини пресуються і склеюються ще міцніше.

Не слід також забувати, що зимова гума відрізняється за характеристиками від літньої. І відмінності ці не в ціні, хоча дешево і сердито - оптимальне співвідношення ціни і якості. Зимова гума розробляється для забезпечення кращого зчеплення на снігу і на льоду. Водіям слід бути обережніше в перший час, до тих пір, поки вони не звикнуть до нової гумі. Шипована гума вимагає дещо інший обкатки, ніж літні шини. Обкатка таких шин впливає на термін служби шипів, а так само їх посадку в самій шині. Не слід в цей час проводити різке прискорення або гальмування на трасі, а так же краще утриматися від різких поворотів.

Після того як пройде час обкатки, Ви можете бути впевнені, що ваша гума прослужить вам довгий час.