Використання сучасних будівельних матеріалів в монолітному будівництві дозволяє відмовитися від практики несучих стін - їх повсюдно заміняють колонами. З одного боку, це спрощує розрахунки при проектуванні, але з іншого висуває підвищені вимоги до надійності несучих конструкцій. Цю надійність забезпечує якісна опалубка для колон, її правильне використання і якісний монтаж.

Види опалубки для колон, як і для чого вони використовуються

Залежно від підходу до класифікації, опалубку для колон можна розділити на категорії відповідно до кількома ознаками:

- За формою колони:  круглі (циліндричні) і овальні; квадратні і прямокутні; багатогранні; - фігурні.

- Залежно від матеріалу, з якого виконані елементи облицювання: дерев'яні, картонні,         - пластикові, металеві, комбіновані.

З першою системою класифікації все просто і ясно - якої форми потрібна колона, таке облицювання і потрібно використовувати. Варто тільки відзначити, що найбільш популярні на сьогоднішній день два перші види. Третій і четвертий частіше використовуються при реконструкції будівель і при будівництві будинків за індивідуальними проектами. Також такого роду колони часто роблять у вигляді декоративних.

Незнімна опалубка для колон найчастіше представляє собою асбестоцементную, пластикову або металеву трубу заданого діаметра. Після того як вона встановлена, внутрішній обсяг заповнюється бетоном. Після його застигання труба стає невід'ємним конструктивним елементом колони. Знімна опалубка може виготовлятися з різних матеріалів, причому якщо передбачається її використання кілька разів, то в хід йде метал, деревина і пластик, одноразова опалубка частіше виконується з паперу.

Одноразова опалубка для круглих колон являє собою проклеєну картонну трубу, часто з полімерної підкладкою, щоб не промокла. Її одягають на змонтований арматурний стовп і фіксують за допомогою розпірних кілець і підкосів, які при правильному встановленні самі вирівняють трубу по вертикалі. Для зручності демонтажу в одноразову опалубку для колон між шарами або з внутрішньої сторони запресовують вузьку металеву стрічку або нитку. Після застигання розчину потрібно тільки потягнути її на себе, і картонна труба розірветься по всій довжині, використовувати її після цього повторно, звичайно, не вийде.

Не варто прибирати паперову опалубку для колон відразу ж після того, як розчин застиг - залиште її до початку опоряджувальних робіт - вона послужить додатковим захистом для поверхні колони від різноманітних механічних ушкоджень.