Гемангіоми – це вроджені судинні аномалії та одні з найпоширеніших вроджених дефектів. Вони з'являються в більшості випадків на поверхні шкіри та м'яких тканин. Гемангіоми виникають як у дітей, так і у дорослих. Ця проблема торкається близько 5-10 відсотків немовлята, а дорослі вони найчастіше з'являються у віці від 30 до 40 років. Дізнайтеся, що таке діагностика та лікування гемангіоми.

Гемангіоми - причини

Гемангіоми - це доброякісні пухлини, які утворюються з капілярів, які є крихітними кровоносними судинами. Найчастіше вони з'являються у ранньому дитячому віці та з'являються у покривах тіла, тобто на шкірі або підшкірній клітковині. Гемангіоми також можуть розвиватися у тканинах легень, печінки та мозку.

Гемангіоми мають дві стадії розвитку, але механізм їхньої дії невідомий. Це стадія проліферації, тобто зростання гемангіоми та інволюції, тобто її зникнення. Коли гемангіома починає зникати, просвіт капіляра стає фіброзним.

Причин гемангіом багато. Гемангіоми є наслідком соматичних мутацій у генах, зміщення ендотелію плаценти, порушень ангіогенезу, тобто процесу утворення капілярів, аномальної реакції організму на травму або інфекцію, хронічних захворювань печінки, гіпертиреозу, ревматоїдного захворювання, блокування кровопостачання до судин плода з плацом.

Гемангіоми - види

Гемангіоми - це переважно доброякісні новоутворення. До них відносяться:

- плоскі гемангіоми – теж плямисті, видимі на шкірі від народження;

- капілярна гемангіома – вона з'являється у новонароджених або протягом кількох тижнів після народження. Вони набагато частіше вражають дівчат, ніж хлопчиків. Найчастіше вони зникають самі собою у віці від 6 до 7 років;

- кавернозна гемангіома - з'являється на всіх етапах життя людини та набагато частіше зустрічається у жінок;

- лімфангіома – з'являється з народження або у перші роки життя дитини;

- зірчаста гемангіома – зустрічається у дітей і часто у молодих жінок, але практично не зустрічається у чоловіків.

Гемангіоми також можуть мати злоякісні форми:

- гемангіома Капоші;

- злоякісна гемангіома;

- гемангіосаркому.

Гемангіоми - частота народження

Поверхневі гемангіоми – досить часті вони стосуються 10 відсотків немовлята і, що цікаво, вони з'являються набагато частіше у дівчаток, ніж у хлопчиків. Варто наголосити, що кількість гемангіом з віком зменшується, тому що деякі гемангіоми у немовлят з часом повністю зникають. Таким чином, серед людей віком від 10 років кількість випадків гемангіоми падає нижче 10%. Як тільки з'являється гемангіома варто звернутися до лікаря, сьогодні клініка Calm пропонує рішення цієї проблеми.

Гемангіоми – симптоми

Гемангіоми найчастіше з'являються на шкірі черепа та шиї. Гемангіоми, розташовані ближче до поверхні шкіри, виглядають як червоні трохи підняті точки діаметром до 3 мм. Ті, що розташовані у глибших шарах шкіри, мають синій колір. Буває, що при зникненні гемангіоми залишається рубець. Можливі також телеангіектазії, тобто розширення дрібних судин.