У законі № 552-IX повідомляється наступне: з 1 липня 2021 року особи, які володіють земельними ділянками, що призначені для сільського господарства та мають площу не більшу за 100 гектарів, матимуть можливість реалізувати цю землю через систему «Прозорро.Продажі». Якщо сільськогосподарські землі мають державну або комунальну форму власності, продавати їх забороняється, проте їх можна здавати в оренду. Землі, які не призначені для сільського господарства можна продавати й здавати в оренду.

Зверніть увагу на цю важливу інформацію від системи «Прозорро.Продажі»:

  • спочатку процедуру аукціонів землі спростять наскільки це можливо для її якнайшвидшого запуску;
  • земельні торги запускають тільки для роботи з аукціонами, виключаючи реєстри й додаткові інтеграції;
  • для публікації лоту організатор має вказати кадастровий номер та загальні характеристики земельної ділянки;
  • під час отримання кваліфікації учасника додатковим етапом буде засвідчення оплати;
  • торговельні майданчики будуть мати додаткові фільтри, які дозволять обирати райони та населені пункти.

Більш детально про аукціони Прозорро.Продажі та як вони відбуваються читайте в нашому матеріалі - «Порядок участі в електронних аукціонах Прозорро.Продажі».

Хто може купити земельні ділянки з 2021 по 2023 роки?

З 01.07.2021 по 31.12.2023 землі будуть мати попит тільки серед дрібних фермерів, тому що фізичні особи, що мають українське громадянство, можуть придбати не більше 100 гектарів землі на особу. Якщо організовувати ягідний бізнес, то такої ділянки буде достатньо, але її не вистачить для тваринництва.

Важливо! Особи, які орендували ділянку з 2010 року, будуть мати переважне право на купівлю ділянки. Але треба звернути увагу на те, що землю можуть відчужити без відмови орендаря у разі стягнення банком для того, щоб погасити іпотеку, а також у разі дарування ділянки комусь з близьких родичів.

Хто може купити земельні ділянки з 2024 року?

Починаючи з 1 січня 2024 року землю площею до 10 000 гектарів зможуть придбати юридичні особи, які мають реєстрацію в Україні. Реалізація землі державної або комунальної форми власності так само буде під забороною, але може здаватися в оренду. Чи матимуть іноземні компанії право купувати земельні ділянки будуть вирішувати шляхом всеукраїнського референдуму.

Важливо! Купувати земельні ділянки можуть лише юридичні особи, які створювалися та реєструвалися відповідно до законодавства України, учасники яких є громадянами України.

Допомога від юридичного партнера майданчика ТБ «КАТЕРИНОСЛАВСЬКА» - E-Zakupivli.

Юридичний партнер E-ZAKUPIVLI надає безкоштовні консультації та супровід користувачам акредитованого майданчика: і тим хто продає, і тим хто купляє. Звертайтеся до нас за консультацією та особисто переконаєтеся, що публічні торги «Прозорро.Продажі» є простими, чесними й відкритими!

Потенційним покупцям рекомендуємо скористатися - платформою E-ZAKUPIVLI, яка об’єднує всі аукціони системи Прозорро.Продажі та СЕТАМ . Детальна та легка система фільтрів допоможе швидко та легко знайти необхідне майно, а фахівці компанія E-Zakupivli проконсультують Вас та допоможуть Вам прийняти участь та перемогти в онлайн аукціоні.