Подання заяви до РАЦСу

Перед поданням заяви про намір одружитися у молодят виникає безліч запитань, основні з яких ми з Вами зараз розберемо. І почнемо з того, що не всі знають, як розшифровується абревіатура РАЦС – реєстрація актів цивільного стану. Окрім укладення шлюбу там реєструють і інші акти цивільного стану: народження дитини, зміна імені, розірвання шлюбу та смерть.

Ви вільні подати заяву про намір одружитися до будь-якого з відділів РАЦСу. При цьому абсолютно неважливо, де Ви зареєстровані за місцем проживання.

Які документи потрібні для подання заяви?

Перед тим як їхати до РАЦСу не полінуйтеся і зателефонуйте туди. Уточніть графік роботи та список потрібних документів – це заощадить Вам час.

·       Заява про намір одружитися — вона заповнюється прямо в РАЦСі перед поданням документів.

·       Квитанція про оплату держмита (чек з банку).

·       Ваші паспорти.

·       Якщо Ви одружені не вперше, то Вам знадобиться ще й свідоцтво про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть колишнього чоловіка/дружини.

·       Для неповнолітніх потрібен дозвіл на одруження.

Докладніше: Бланки, форми, зразки заяв та документів на українській мові

Чи можна подати заяву до РАЦСу онлайн?

Цілком нормально, що в ХХI столітті все більше молодят цікавить питання про подання заяви онлайн. Тому в 2016 році було запущено електронну систему подання заяви для охочих одружитися.

За допомогою веб-порталу можна:

·       Обрати відділ РАЦСу, записатися на прийом в зручний для Вас час і уникнути черг.

·       Поставити запитання в онлайн режимі.

·       Подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану: про державну реєстрацію укладання шлюбу або народження дитини, для видачі повторних свідоцтв та архівних довідок про народження, смерть, розірвання шлюбу.

Для подачі заявки через інтернет потрібно:

·       Зайти на сайт порталу державних послуг http://dracs.minjust.gov.ua.

·       Пройти процедуру реєстрації та вибрати потрібні послуги. В нашому випадку перейти на сторінку «Заява на державну реєстрацію шлюбу».

·       Обираємо відділ РАЦСу, дату, час.

·       Вносимо оплату.

·       Заповнюємо заяву.

·       Надаємо скан-копії документів: паспорти, документи на прискорення реєстрації, свідоцтва про розірвання шлюбу (якщо є), квитанції державного мита.

·       Усі скан-копії документів засвідчуються цифровим підписом. Оригінали документів надаються у РАЦСі під час церемонії.

Кожен РАЦС може по-своєму трактувати одні й самі правила. Наприклад: В одному відділі РАЦСу для того, щоб шлюб був зареєстрований раніше, ніж через місяць після подання заяви, потрібна довідка про те, що наречена вагітна, причому, щоб термін був не менше 32 тижнів. А в іншому просто просять принести довідку від лікаря про наявність вагітності. У будь-якому випадку посмішка творить дива!