Кавомолка - практичний прилад для будинку, де цінують справжню каву. Адже саме від правильного помелу багато в чому залежить якість напою. При погано змелених зернах навіть найкращі кавоварки не зможуть розкрити всю глибину смаку. Поговоримо про те, як вибрати кавомолку та на що звернути увагу.

Загальні поради

Перш ніж приступити до вибору кавомолки, потрібно відповісти на кілька запитань:

  • скільки приблизно чашок кави на день ви варите;
  • яка у вас кавоварка;
  • якому виду кави віддаєте перевагу ви і члени вашої сім'ї.

Для чотирьох чашок на день потрібно 30-35 г кавового порошку. Якщо ви п'єте каву тільки зранку і не розраховуєте на велику кількість гостей, можна придбати кавомолку з невеликою ємністю для зерен.

Якщо ви частіше варите каву в турці, однаковий розмір часток не має великого значення і для помелу зерен підійде роторна (ножова) машинка. Для приготування напою в кавомашині або електричній кавоварці буде потрібно жорновий пристрій.

Особливості вибору роторної кавомолки

Роторний (ножовий) апарат буває ручним чи автоматичним. Він має лише одну ємність, призначену і для зерен, і готового порошку. Місткість її, залежно від моделі, становить 40–120 г. Ніж, що обертається, закріплений на дні чаші. На ступінь помелу в кавомолці впливає тривалість її роботи.

Більш якісно перемелює зерна подвійний вигнутий ніж. Якщо робоча частина одинарна, то для ретельного помелу машину необхідно іноді струшувати. Змелені роторним пристроєм зерна підходять для приготування кави в турці або кавоварці гейзерного типу.

Потужність таких апаратів в залежності від моделі становить 110-270 Вт. Краще вибирати машинку середньої потужності, щоб унеможливити перегрів меленого продукту, через який напій гірчитиме.

Вибираємо жорнову електрокавомолку

Жорнові кавомолки для дому комплектуються двома ємностями: для цілих зерен та готового порошку. Зернова кава засипається в приймальний бункер і при роботі апарату перетирається жорнами до порошкоподібного стану. Готовий продукт висипається у пластикову чашу, встановлену внизу.

Смак напою, а також термін служби електрокавомолки багато в чому залежить від матеріалу жорнів. Для їх виготовлення використовуються:

  • нержавіюча загартована сталь;
  • сталь із титановим напиленням;
  • кераміка.

Сталеві жорна міцні та зносостійкі. Не рекомендується після миття залишати на них краплі води, щоб повністю унеможливити корозію. Кераміка відрізняється екологічною чистотою і не боїться іржі, але не така міцна, як метал.