Вітамін D, також відомий як вітамін сонця, необхідний для правильного розвитку маленького організму. З цієї причини його прикорм рекомендують з перших днів життя малюка. Діти не можуть самостійно виробляти цей вітамін, тому так важливо його доповнювати.

 За словами експерта з фармацевтичної компанії – вітамін D підтримує правильне функціонування імунної системи у немовлят і маленьких дітей, підтримує організм у боротьбі з бактеріями та вірусами. Недостатнє надходження холекальциферолу призводить до того, що діти частіше застуджуються, а перебіг захворювання протікає важче. З нестачею вітамінів можуть допомогти дитячі вітаміни Супрадин Ведмежуйки , що сприяють зміцненню імунітету. [1].  

Вітамін D - чому його потрібно давати немовлятам?

У немовлят потреба у вітаміні D в шість разів вище, ніж у дорослої людини. Цей вітамін синтезується в шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання. Але на практиці виробляти його в кількості, яка покриває добову потребу, практично неможливо навіть для вже розвиненого організму. Крім того, діти не можуть отримати вітамін D з їжею. Жіноче молоко дуже бідне ним, як і готові харчові суміші. Дефіцит вітаміну D у немовлят і дітей раннього віку може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям, а також збільшити ризик розвитку діабету в майбутньому. Цього можна уникнути, якщо давати дитині вітамін D як харчову добавку.

Які властивості вітаміну D?

Вітамін D підтримує правильний розвиток і ріст кісток. Діти, чиї батьки подбали про достатній запас цієї добавки, починають швидше робити перші кроки. Вітамін D також сприяє засвоєнню кальцію і фосфору і відповідає за підтримання належної концентрації цих елементів у крові, що запобігає рахіту. Це захворювання проявляється порушеннями в кістковій системі, що може призвести, наприклад, до повільного заростання джерельця.

1. За матеріалами досліджень: Oregon State University. Linus Pauling Institute. Micronutrient Information Center. Essential Fatty Acids. https://lpi.oregonstate.edu/mic/other-nutrients/essential-fattyacids Oregon State University. Linus Pauling Institute. Micronutrient Information Center. Choline. https://lpi.oregonst ate.edu/mic/other-n utrients/choline.