Сучасні телевізори оснащені операційними системами, які забезпечують вхід до інтернету. Smart TV дають змогу крім телевізійних каналів дивитися улюблені відео та фільми з багатьох стрімінгових платформ. Можна встановлювати програми з Play Market, наприклад, програвачі та ігри. Смарт ТВ дає доступ до необмеженої кількості контенту. Такі пристрої випускають з різними технічними характеристиками та можливостями.

Екран: обираємо потрібний

Комфортний перегляд залежить від правильно підібраного дисплея. Він характеризується такими параметрами:

 1. Діагональ: випускають маленькі телевізори 32 дюймів та великі – 69 і більше. Розмір екрану впливає на чіткість та яскравість зображення. Однак обирають потрібну діагональ з розрахунку відстані від дисплея до міста перегляду, яку множать на коефіцієнт 2,5.

 2. Роздільна здатність: багато якісних Смарт ТВ, обладнані екранами Full HD, великі дисплеї преміальних моделей – 4К. Чотирикратне збільшення пікселів робить картинку яскравішою та чіткою. Відсутнє розмивання зображення при трансляції динамічних сцен.

Матриці «розумних» телевізорів

Різноманітність кольорів та яскравість залежать від технологій. У Смарт ТВ використовують такі матриці:

 1. LED: створені на базі рідких кристалів. Відрізняються якісною картинкою, низьким енергоспоживанням та доступною вартістю.

 2. QLED: підсвічуються квантові точки, а не кристали. Таким чином отримується більше кольорів.

 3. OLED: відсутня підсвітка, використовуються органічні світлодіоди. Ця новітня технологія забезпечує реалістичне, контрастне та динамічне зображення. Яскравість трохи гірше QLED, а ціна досить велика.

Дизайн та програмні платформи Смарт ТВ

У тренді плоскі екрани практично без рамок. Мінімалістичний дизайн гармонійно виглядає у сучасних інтер'єрах кімнат. Вигнуті дисплеї встановлюють у приміщеннях, що оформлені у стилі модерн та хай-тек. Однак не з кожної точки комфортно переглядати зображення на таких Smart TV.

Кожен виробник розробляє продукцію на певній операційній системі. Тому вона вже встановлена у телевізорі. Всі вони сумісні зі службами доступу до контенту та підтримують популярні додатки. Від операційної системи залежить від виробника:

 • Samsung — ОС Tizen: проста у налаштуванні;

 • Philips і Sony — Android: зручна у керуванні та вдала для ігор;

 • LG — WebOS: швидка, популярна, але складно налаштовується.

Поради щодо вибору

Провідні технології дають змогу переглядати контент на чіткому та різнокольоровому екрані. При виборі моделі значення мають і такі деталі:

 • частота оновлення екрану, від якої залежить передача плавності руху;

 • наявність 4 і більше HDMI-портів для підключення інших приладів;

 • можливість керування голосом;

 • якісні динаміки;

 • наявність Digital Optical Out для підключення аудіопристроїв.

Смарт ТВ – сучасний багатофункціональний прилад. З ним доступні всі види розваг. Обирайте потрібну модель та використовуйте переваги інноваційної техніки.