Іноді готель в Харкові потрібен лише щоб переночувати, і тоді головне в номері - ліжко та туалет. Іноді душа потребує імператорських палат – у цьому випадку вивчайте фотографії. А ось на рахунок відгуків можна посперечатися: наприклад, в Азії є проблема з натиском води, що часто зустрічається. Він може бути слабким навіть у дорогому готелі, але якщо знати це і приймати спокійно, то жити можна, незважаючи на рейтинг із чотирьох зірочок замість усіх п'яти. Зрештою, ви не у ванній їдете митися, а шукати пригоди.

Але ми подумали ще про деякі важливі дрібниці, які допоможуть не помилитися з вибором готелю. Вони досить універсальні та не залежать від фінансових можливостей. З комфортом легко провести час навіть у великому мережевому хостелі, а розчаруватися можна і в люксовому готелі, якщо він стоїть посеред пустелі.

На що звертати увагу при виборі готелю?

1. Уважно вивчайте розташування готелю на карті. Уважно — це не одним поглядом «здається, це близько до моря», а кілька разів, подивившись при цьому на масштаб карти. Зло полягає в тому, що спочатку відстані здаються незначними, а насправді вас і потрібний об'єкт можуть розділяти кілометри.

2. Деякі міста діляться на дистрикти, як Париж, де кожен з них унікальний по-своєму, а центр відомий лише декількома пам'ятками і дорогими ресторанами. У Барселоні і зовсім місто має гніздову будову, і вулицями там тинятися одне задоволення, де б ви не жили.

3. Поблизу є транспортний вузол чи автобусна зупинка? Вирішіть, чи це важливо у вашому випадку. Якщо ви подорожуєте з одним рюкзаком з міста в місто - це ідеальний варіант. Від вокзалу, як правило, у Європі, відходять поїзди до аеропорту. А якщо хочете тиші і є гроші на таксі, не варто селитися поряд із залізницею заради міцного сну.

4. Подивіться на тій же карті, де знаходиться найближчий супермаркет. Як би ви не були впевнені в тому, що пробуватимете локальну кухню тільки в кафе, продукти з магазину все одно знадобляться. До речі, можливо, ви не знайдете в номері зубного набору і купити його самому вийде дешевше, ніж взяти на ресепшені.

5. Може здатися дивним, але має значення навіть водоймище поблизу. Чому? Тому що якщо це невелике озеро або річка, то у теплу пору року вас з'їдять комарі, і навіть москітна сітка не допоможе.

6. Якщо в готелі є басейн, не варто купувати номер на першому поверсі. Попросіть житло вище, інакше вас зведуть з розуму любителі запливів о шостій ранку і маленькі діти на матрацах.

7. При бронюванні запитайте у готелю необхідний вам мінімум: фен для волосся, праска, чайник або будь-яка інша річ, без якої буде складно. Якщо фен не передбачений, ви візьмете його з собою та уникнете зайвого стресу на відпочинку.