Не секрет, що ранок - найважчий час доби: потрібно якнайшвидше привести себе в порядок після нічного відпочинку, налаштувавши системи організму на енергетику робочого дня. Таке завдання перетворюється на складний обов'язок, коли день у день вам доводиться прокидатися розбитим та втомленим. Ще складніше, коли до цього приєднуються і такі проблеми зі здоров'ям, як розтягнення шийного відділу хребта, болючі відчуття в області суглобів. Виявивши у себе подібні недуги, людина зводить до протягів, запалень, віку. Однак, основна причина може ховатися там, де ви очікували найменше: у спальному місці.

Як правило, такі тонкі матраци зовсім не враховують особливості статури, тому здатні вивести з ладу системи та органи навіть людини, що володіє міцним здоров'ям. Більшість людей досі відносяться до вибору ортопедичного матраца як недозволеної розкоші. Але коли стає зрозуміло, які незворотні процеси деформації хребта відбуваються під час використання звичайних матраців, думка різко змінюється. Справа в тому, що під час нічного відпочинку суглоби природно розслаблюються. Якщо поза людини анатомічно неправильна, хребці провисають, і суглоби беруть він додаткові навантаження. Крім того, страждають сполучні м'язові тканини та нервові закінчення, які також пов'язані з хребтовим стовпом. 

Наслідки таких порушень бувають різні, починаючи від різновидів сколіозу (викривлення хребта) і закінчуючи хронічними мігренями, хворобами центральної нервової системи. Особливо важко лікувати наслідки здавлювання нервових закінчень у ділянці шийних хребців.

Є просте вирішення цих проблем – потрібно купити матрас недорого з ортопедичним ефектом. Вибір даного виробу повинен бути грамотним: адже некоректний матрац, який не відповідає вам за жорсткістю, функціональними властивостями та фактурою, може стати причиною посилення ситуації. Є ще один негативний фактор неправильно підібраного матраца – укорінення упередженого ставлення до ортопедичних виробів.

Виходячи з тих самих міркувань, спроба економії призведе до тих самих результатів. Перше: необхідно визначитися з типом конструкції виробу: вибрати із моделей з наявністю пружинного блоку або без нього. В останньому випадку це латексна модель. Друге: слід вибрати матрац, що підходить вам за жорсткістю. Визначити необхідний тип жорсткості можна, орієнтуючись на масу тіла та завдання, які виконуватиме майбутній матрац.

Наприклад, одному потрібно виправити викривлення хребта, другому – позбутися алергічних захворювань, третьому – допоміжна функція покращення якості сну за допомогою просочення на чохлі. Що стосується маси тіла, то вона безпосередньо пов'язана з тією чи іншою жорсткістю моделі. Так, для людей вагою 90 кг. і вище підійде жорстка модель із незалежним блоком пружин, а для дітей – латексна модель із мінімальним рівнем жорсткості.

Вибираючи ортопедичний матрас недорого слід звертати увагу на виробника. На сьогоднішній день найпопулярнішими серед покупців інтернет магазину magdek.com.ua вважаються німецькі та румунські матраци з ортопедичним ефектом.