Англійський чай-це набагато більше, ніж просто напій, що супроводжує трапезу. Так званий "Five o'clock tea" - це всесвітньо відома традиція, яка навіває думки про красивий фарфор, чай з молоком, рожеве варення і... самій британській королеві. Якщо ви роздумуєте, в чому подавати чай, зупиніться на чашках MariaPaula, придбавши в каталозі за посиланням podaroktut.com.ua/dim/dlya-kuhni/servirovka-stolu/chashky.

Історія ритуалу

Всесвітньо відома англійська традиція пити післяобідній цей напій зародилася в 19 столітті у Великобританії і спочатку була типово жіночим ритуалом. Аристократичні дами зустрічалися для вільного спілкування-сьогодні ми б назвали це "плітками". Не було жорстких правил, що стосуються вишуканого одягу або поведінки. Єдиною константою був типово англійський чай з молоком.

Британський післяобідній ароматний напій, простіше кажучи, був можливістю запросити гостей. Цей тип чайної зустрічі у Великобританії і сьогодні називають післяобіднім або низьким чаєм-тому що його подавали за низьким кавовим столиком, навколо якого учасники зустрічі сиділи в зручних кріслах. Низький був протилежністю високого чаю, який подавався після елегантної трапези.

Англійці перераховують різні види чайних зборів по тому, який напій на них подається і що подається зверху. Наприклад, легкий це чай плюс невелике печиво. А вже з вершками-це, звичайно ж, напій з молоком або вершками. Чай з вершками подається з печивом з джемом.

Яку чайну чашку вибрати?

Порцелянова чашка, звичайно, є традиційною для англійського чаю - напій повинен подаватися в чашках з тонкого порцеляни. В основному на думку приходить декорований фарфор, наприклад, з квітковим мотивом, хоча прості порцелянові чайні чашки-білі або кремові - теж добре підходять. Чайні чашки можуть мати класичну форму або з декоративно змодельованими вушками.

Порцеляновий посуд

Під час типового британського чаювання чайник повинен стояти в центрі столу. У ньому заварюється тільки "справжній" розсипний листовий чай (сорти включають улун, Дарджилінг і Ерл грей).

Якщо напій подається традиційним англійським способом, тобто з молоком, найкраще додати в чайну чашку сливочник. Ви повинні знати, що одне з основних правил подачі чаю з молоком - спочатку налити в порцелянову чашку холодне молоко і тільки потім залити його гарячою заваркою. Таким чином, молоко поступово нагрівається, надаючи чаю рівномірний кремово-коричневий колір.

Пити чай може стати звичкою і вдома-адже це прекрасна можливість дістати Набір чашок і побалувати себе в приємній компанії. Чашка хорошого чаю за столом - це прекрасна можливість розслабитися, якраз вчасно для сьогоднішнього напруженого часу. Гарний фарфор нагадає нам, що іноді варто звернутися до традицій, щоб заново відкрити для себе смак розділених моментів. Найкраще подавати з солодкою закускою.