Досить часто у процесі вагітності лікарі вдаються до різних додаткових методів діагностики. Одним із таких є тест НІПТ, який дозволяє виявити у плоду наявність хромосомних захворювань. Саме він часто пропонується жінкам як альтернативний варіант біохімічного скринінгу або різних інвазивних методів діагностики.

Сама процедура тесту НІПТ є швидкою, практично безболісною, не завдає для вагітної особливого дискомфорту і має на увазі стандартний забір крові з вени. Даний діагностичний тест можна вважати справжнім проривом у медицині, адже він дозволяє досить легко виявити різні хромосомні патології у плоду на ранніх термінах вагітності.

За досить короткий період часу тест став дуже популярним у багатьох країнах світу, у тому числі й в Україні.

Суть процедури

У крові вагітної жінки міститься близько 10% ДНК плоду. Суть методу полягає в тому, що після забору крові матері виконується відділення ДНК майбутньої дитини та проводяться необхідні дослідження, що дозволяють виявити хромосомні відхилення.


Головні переваги неінвазивного пренатального тесту NIPT

Діагностика хромосомних захворювань у плоду за допомогою тесту NIPT відноситься до категорії неінвазивних досліджень. Процедура абсолютно безпечна як для вагітної, так і для плоду. На відміну від інвазивних та травматичних методів діагностики, НІПТ тест не призводить до переривання вагітності та не викликає інших ускладнень. Ще одна перевага даного виду діагностики – висока точність результатів (до 99%).

Найчастіше під час проведення тесту вдається отримати точну інформацію про можливий синдром Дауна, Патау, Едвардса та інші захворювання, перелік яких дивіться за посиланням https://igr-lab.com.ua/genetichni-doslidzhennya1/molekulyarno-genetichni-doslidzhennya.


Визначення статі дитини за допомогою НІПТ

Крім діагностики хромосомних недуг, тест дозволяє точно визначити:

  • стать дитини;
  • групу крові;
  • резус фактор.

Точне визначення групи крові та резус фактора є надзвичайно важливою інформацією у тих випадках, коли жінка має негативний резус-фактор та визначається високий ризик виникнення так званого резус-конфлікту.

Лікарі відзначають не тільки точність тесту, але і його легкість, а також простоту виконання, адже для його проведення не потрібно більше нічого, крім венозної крові вагітної жінки.

Починаючи з 10 тижя вагітності, жінка може скласти НІПТ тест. Його результати, як правило, будуть відомі вже через 2 тижні після забору крові. Крім того, варто зауважити, що тест може бути проведений на будь-якому терміні вагітності (як у 1, 2, так і у 3 триместрі). У той же час інвазивні методи діагностики та пренатальний скринінг проводяться у строго визначені терміни і не у всіх триместрах вагітності.


Чи можливе проведення НІПТ при ЕКЗ?

НІПТ може бути проведений незалежно від того, настала вагітність природним шляхом або завдяки процедурі штучного запліднення (у тому числі і при використанні генетичного донорського матеріалу).

Пройти неінвазивний НІПТ тест можна в "Медичному центрі ІГР". Наша клініка проводить цей вид діагностики на будь-яких термінах вагітності. Більш детально дізнатися всю інформацію, що вас цікавить, ви можете на нашому офіційному сайті igr.com.ua або ж зателефонувавши нам за телефоном.