Під час капітального ремонту або перед початком оздоблювальних робіт у новобудові під час монтажу електропроводки виникає питання: де прокласти трасу – по підлозі чи стелі, щоб при оформленні дизайну приміщення не порушити правила електробезпеки та суттєво заощадити на матеріалах та оплаті робіт фахівців.

Особливості трасування проводів

У кожного з двох варіантів прокладання проводів є свої переваги та недоліки, розглянемо їх докладніше.
Проведення по стелі

Для монтажу проводки стелі використовуються кілька способів:

  • Відкритий використовується в дерев'яних будинках за вимогами протипожежної безпеки або оформлення інтер'єру в стилі лофт, де доступні погляду комунікації є дизайнерським прийомом.
  • Прихований ховає електричні комунікації в гіпсокартонних конструкціях стель або модульних підвісних (натяжних) стелях.
  • Провідна стеля забезпечує легке підключення освітлювальних приладів, вільний доступ до кабелів у разі пошкоджень.

До мінусів цього способу можна віднести більш високу вартість робіт:

  • відстань від стелі до розеток та вимикачів вимагатиме більше матеріалів;
  • монтаж кабелів по верху приміщення робиться як мінімум двома майстрами через трудомісткість кріплення до плит перекриття.

Проведення по підлозі

Розведення електричних кабелів по підлозі зазвичай проводиться на початковому етапі обробки приміщення в новобудові або заміни підлоги під час капітального ремонту перед заливкою цементної стяжки.Проведення по підлозі обходиться дешевше за проводку по стелі, тому що укладання кабелів легко виконати силами одного майстра-електрика, суттєво економляться матеріали через близьке розташування розеток до підлоги.

Недоліки цього способу монтажу електропроводки суттєвіші: у разі пробою або короткого замикання для проведення електромонтажних робіт доведеться демонтувати готові підлоги.

Однак при монтажі електропроводки можна зробити розведення комбінованим способом: силові кабелі укласти в підлозі, слаботочні дроти провести по стелі.

Перед початком ремонту слід розглянути всі нюанси виконання електромонтажних робіт, щоб жити у квартирі чи будинку було комфортно, та звести до мінімуму ризик ураження електрострумом.

Інформаційна стаття від гіпермаркету електротехніки ВСЕ Є. Всі види кабельної продукції в наявності як власному складі та полицях інтернет-магазину. Переходьте, звертайтесь.