Облаштування приватного будинку або квартири (на останньому поверсі) іноді потребує спеціального проекту, який забезпечить мешканцям доступ на горище. Крім того, пристрій має бути зручним у використанні та найголовніше – надійним. До такого типу пристроїв можна віднести горищні сходи https://bukwood.ua/uk, представлені на ринку різними моделями, що дозволяє придбати конструкцію, яка відповідає всім вимогам та побажанням споживача.

Функціональність горищних сходів у домі

Цей варіант сходів дасть можливість раціонально використовувати житлову площу, а також потрапити на горище в будь-яку пору року, позбавивши необхідності виходити на вулицю. Їх дизайн не зіпсує інтер'єр усередині будинку, тому що велика різноманітність моделей, способів розкладання та матеріалів для виготовлення пристрою дає можливість отримати цікаву, красиву і якісну конструкцію. А особливості комплектації дозволять за необхідності прибирати сходи у спеціальному мансардному вікні.

Горищне приміщення можна переобладнати під різні потреби – для прокладання комунікацій, облаштування додаткової житлової площі, кабінету, майстерні, комори, гардеробу і т. д. Головне правильно підібрати люк і тип складних сходів https://bukwood.ua/uk/horyshchni-skhody, які виконуватимуть свої функціональні завдання, не захаращуючи при цьому простір. Якщо виходити на горище потрібно не часто, можна використовувати найпростішу модель пристрою, а якщо нагорі є спальня або дитяча кімната, то обов'язково варто купити міцну та зручну конструкцію з поручнями.

Різновиди внутрішніх сходів для горища

Існують два основних види сходів, які кріпляться прямо зсередини будинку чи квартири до горищного люка і дозволяють швидко потрапити у мансардне приміщення. За способом складання вони бувають:

  • Розкладні (секційні)

Складаються з двох, трьох або чотирьох дерев'яних чи металевих секцій, які при розкладанні утворюють єдині цілісні сходи. Дерев'яні перекладини виготовляють із таких порід дерев, як ялина та сосна, металеві – із сталі. Їхня кількість зазвичай становить 11-14, залежно від висоти приміщення. Допустиме навантаження на сходи з дерева – 160 кг, на металеві – до 200 кілограм.

  • Розсувні (ножичні)

Сходи з ножичним механізмом дуже компактні, зручно монтуються в люк, витримують максимальне навантаження 150 кг. Їх роблять повністю з оцинкованої сталі з полімерним покриттям. При відкритті люка на горищі вони розкладаються за типом гармошки або трамвайного струмоприймача. Всі сталеві елементи кріпляться між собою у місцях зіткнення. Після деякого часу інтенсивної експлуатації таких конструкцій, металеві деталі починають рипіти, тому треба не забувати періодично їх змащувати.

Особливістю всіх складних горищних драбин є кут нахилу пристроїв у розкладеному вигляді, що забезпечує надійну фіксацію на рівні 70 градусів. Вони абсолютно безпечні, відмінно гармонують з різними напрямками дизайну інтер'єра, не займають занадто багато місця, дуже зручні та прості у використанні. Складні сходи на мансарду коштують не так вже й багато в порівнянні з монолітними конструкціями. Спеціалісти радять підійти до вибору сходів для горища з усією відповідальністю, враховуючи важливість нюансів та особливостей будинку.