Ми обговоримо два простих способи, якими трейдери можуть скористатися, щоб скористатися арбітражними можливостями у зв'язку з майбутнім злиттям Ethereum

Carry trade (укр. Керрі-трейд) - одна зі стратегій дій інвесторів на фондовому і валютному ринку (форекс). Термін не має загальноприйнятого перекладу на українську мову.

В основі стратегії лежить та обставина, що в різних державах діють різні процентні ставки щодо засобів в їх національних валютах.

Стратегія carry trade полягає в запозиченні коштів у національній валюті держави, який встановив низькі процентні ставки, конвертації та інвестуванні їх у національній валюті держав, які встановили високі процентні ставки.

Кері трейдинг або арбітраж готівкою та Керрі — це ринково-нейтральна стратегія, яка використовує неефективність спотового та ф'ючерсного ринку. Він поєднує в собі довгу позицію на спотовому ринку з короткою позицією на ф'ючерсах, коли ринок знаходиться в контанго — стані, коли майбутні ціни на базовий актив вищі за поточну спотову ціну.

Ідея полягає в тому, що трейдер "носить" актив до закінчення терміну дії ф'ючерсу. У міру наближення закінчення, премія зникає; на день розрахунку вартість ф'ючерсу сходиться з ціною спотового ринку, що дає трейдеру відносно безризиковий прибуток.

Кері-трейдери заробляють гроші попри все, хоча дохід залежить від того, наскільки крутий контанго. Відповідно до звіту JPMorgan, опублікованому 7 квітня, ф'ючерси на біткойн зазвичай пропонують значно вищу прибутковість, ніж їхні аналоги у фіатній валюті, прибутковість більшості з яких становить менше ніж 5% і коливається в районі 20 000 доларів США.

У такій ситуації трейдери повинні принаймні привласнити собі різницю між двома цінами.

Але якщо спотова ціна піднімається вище за ф'ючерсну, інвестор може отримати додатковий прибуток, продавши актив на спотовому ринку і купивши ф'ючерсний контракт — наприклад, довгу позицію, яка скасовує початкову коротку позицію.

У контексті майбутнього злиття Ethereum ринок налаштований по-бичачому, оскільки вересневі ф'ючерси Ethereum оцінюються набагато вище, ніж поточні ціни, а це означає, що ринок перебуває в стані контанго. Все, що потрібно трейдерам, це купувати Ethereum і короткі ф'ючерси на Ethereum, вважаючи, що остаточна ціна виявиться десь посередині.

Арбітраж – великі ставки на Ethereum 2.0 за допомогою stETH

А ще є арбітраж DeFi, якого є безліч видів. Погляньмо, наприклад, на стейкінговий Ethereum, який є вартість токенів Ethereum, що були поставлені в рамках підготовки до майбутнього злиття. stETH торгується зі знижкою в порівнянні з Ethereum, тому що токени Ethereum користувачів закладені та заблоковані доти, доки не відбудеться злиття.

Як насправді працює стейкінг Ethereum? Його емітент, Lido Finance, надає послугу стейкінгу, яка дозволяє користувачам вносити Ethereum, отримувати замість stETH і отримувати дохід. По суті, stETH діє як боргова розписка доти, доки не відбудеться злиття. Потім Lido бере ці депозити та додає їх у ланцюжок маяків Ethereum, який використовує доказ частки, а не вихідну версію Ethereum із доказом роботи.

Проте після злиття stETH можна буде обміняти на Ethereum 1:1. Проста гра полягає в купівлі токенів stETH, які торгуються зі знижкою в порівнянні з Ethereum, та обмін їх на Ethereum у співвідношенні 1:1 після злиття.