При ремонті, суміщенні або перероблюванні ванної кімнати та санвузла, іноді виникає необхідність провести заміну комунікацій або прокласти їх за новим маршрутом, щоб оптимально розташувати старі або нові раковини, унітаз та саму ванну. Отже, розглянемо, як проводити монтаж водопостачання та каналізації у ванній кімнаті.

Проєктування

Треба повністю продумати та спроєктувати новий план, розробивши таку схему приміщення, щоб ув'язати всі елементи в єдину та ефективно систему. Особливо це стосується водопровідних труб та каналізації у ванній кімнаті. Проєктування потрібно проводити, виходячи із власних побажань та особливостей приміщення.

Якщо санвузол окремий, зазвичай ставлять лише раковину або унітаз. При спільному санвузлі масштаб робіт зовсім інший, тому розглянемо саме цей випадок.

Способи монтажу: відкритий та прихований

Способів розведення водопроводу та каналізації у ванній кімнаті всього два – відкритий та закритий. Вони мають низку особливостей, про які поговоримо далі.

Відкритий монтаж. Відкрите розведення труб - спосіб, при якому всі елементи знаходяться зовні, тобто їх видно. Монтаж робиться дуже швидко, але особливої ​​естетичності не варто очікувати. Багато хто намагається виконати прокладку комунікацій у підлоги, але труби, що стирчать під ногами, можуть зіпсувати будь-який інтер'єр. Зате дуже легко усунути протікання або знову щось переставити.

Прихований монтаж. Приховане розведення труб у ванній - метод, що передбачає укладання труб у штроби в стіні або їх заливку розчином при вирівнюванні підлоги. Цей спосіб більш трудомісткий, зате всі труби приховані. Але необхідно все зробити правильно та надійно. В іншому випадку вам доведеться довбати кахель та стіни. Варто зазначити, якщо стояк розташований біля несучої стіни – довбати штроби в ній категорично забороняється.

Схеми укладання

За будь-якого способу монтажу треба розробити схему і вибрати спосіб укладання. Методів лише три:

  • Послідовний метод. Застосовується майже повсюдно. Елементи приєднують один за одним. Вважається найкращим та оптимальним варіантом. Але є недолік - натиск води у всіх приладах неоднаковий, оскільки ближче до стояка більший напір.
  • Колекторний варіант. Передбачає виконання для кожного приладу окремої ділянки підведення та відведення води чи фекалій. Перевага в рівномірному тиску у всіх елементах ланцюга та в кожному приладі. До всіх приладів (раковина, ванна, унітаз) підходить водопровід з роздільним замикаючим краном на випадок протікання та можливого ремонту, а також у кожного компонента свій окремий злив. Але така схема надто дорога.
  • З прохідними елементами. Цей варіант використовується лише на виробництвах, де доводиться проводити системи водопостачання та зливу крізь стіни.

Способи сховати елементи

Відкритий монтаж простий та економний, але щоб його застосування не несло шкоду естетичності, варто сховати компоненти відкритої системи.

Можна закрити частини пластиковим або дерев'яним коробом, встановити декоративну фальшпанель. У багатьох будинках, якщо площа приміщення дозволяє, реалізується варіант будівництва цілої фальшстіни. Це робиться у випадку, якщо водопровід або каналізація займають велику поверхню й обійтися просто коробом не можна.

Які розведення не можна заховати

У таких випадках комунікації неможливо приховати:

  • Коли ремонт вже зроблено і немає сенсу все переробляти.
  • Коли розведення розташоване далі 10 см від стіни. Будувати короб, тим більше стіну нерентабельно. Та й шафа з шахтою, що стирчить посередині всіх полиць, виглядає дуже некрасиво.
  • Якщо труби знаходяться від стелі на великій відстані. Навіть підвісна стеля їх не допоможе приховати.

Вибір труб: мідні, пластикові, металопластикові

За радянських часів всі комунікації були сталевими чи чавунними. Але сьогодні в моду увійшли мідні, пластикові та металопластикові варіанти. Розглянемо кожен окремо:

  • Мідна розводка труб у ванній звичайно хороша, але багато сантехніків не рекомендують цей варіант. У місці приєднання до металевого стояка мідь швидко окислиться. Багато жирів можуть вступити в контакт з міддю - це впливає на пропускну здатність. Крім того, мідні труби в основному потрібно паяти. Є труби з різьбовим або фланцевим з'єднанням, але вони дуже дорогі.
  • Розведення пластикових труб у ванній виконується в основному із застосуванням двох матеріалів – полівінілхлориду та поліпропілену. Перший підходить тільки для проведення каналізації та підключення холодної води. Гаряча вода може пошкодити їх. З цього матеріалу виконують сантехнічні деталі для зливу. Розведення поліпропіленових труб у ванній застосовується в системі водопроводу для рідини будь-якої температури. Вони виконуються з товстими стінками, тому здатні протистояти гарячій воді. Їх відзначають синьою та червоною поздовжніми смугами.
  • Найкраще розведення металопластику. Між двома шарами пластмаси прокладено алюмінієву фольгу, тому труби можуть застосовуватися в будь-яких цілях. Але вони коштують дорожче, тому переважно використовуються в системах опалення.

Виконуючи прокладку мідних або розведення пластикових труб у ванній, необхідно правильно розпланувати всі роботи, продумати схему з'єднань, порахувати та закупити всі з'єднувальні елементи. Вибір способу монтажу необхідно зробити виходячи з особливостей приміщення та фінансових можливостей. А замовити монтаж водопостачання та каналізації у ванній кімнаті, ви завжди можете на сайті компанії "Ремонт оселі": remontoseli.com.ua.