Несприятливий вплив на людський організм робить забруднене повітря, довге перебування в непровітрюваному приміщенні. Через це багато людей отримують хронічні захворювання. Щоб вилікувати їх або хоча б нормалізувати стан хворого, лікарі можуть призначити використання апарату, здатного підвищити у крові рівень О2. Він називається кисневий концентратор для дихання, а процедура має назву оксигенотерапія.

В яких випадках назначається терапія киснем

Коли вам необхідно мати вдома кисневий аппарат

Процедура необхідна в таких ситуаціях:

 • Проживання у мегаполісі з перевищеною у кілька разів допустимою нормою забруднення повітря.
 • Інтенсивні та регулярні фізичні навантаження, вагітність, надмірна маса тіла.
 • Алкогольне, наркотичне або отруєння хімічними речовинами.
 • Ковід-19, ГРВІ, гостре респіраторне захворювання, легенева недостатність, ХОЗЛ, загострення астми.

При цих та деяких інших хворобах лікар може рекомендувати з профілактичною або лікарняною метою апарат кисневий концентратор.

Чи дійсно оксигенотерапія ефективна

Тих, хто вперше стикається з потребою використання апарата, цікавить питання, чи справді домашні концентратори приносять користь. Так, процедура дійсно:

 • збагачує кров оксигеном;
 • підвищує імунітет;
 • покращую розумову активність;
 • нормалізує сон;
 • швидко знімає похмілля;
 • уповільнює процеси старіння.

Тобто, скориставшись порадою лікаря і придбавши компактний кисневий концентратор для дому, вже в перші дні його використання хворий відчує помітне полегшення.

Чи всі концентратори для кисневої терапії можна використовувати на дому

Апарати для оксигенотерапії представлені двома основними групами.

Медичні

Вироби призначені для професійного використання, здатні генерувати О2 до 15 л/хв. Їх ставлять в операційних та реанімаційних палатах, а також використовують там, де проблему неможливо вирішити без медичного кисню. А саме в госпіталях, родильних будинках, медичних та реабілітаційних центрах.

Домашні

Замовити кисневий концентратор для власного користування в інтернет-магазині Baldinelli можна для виготовлення смачних і корисних коктейлів, а також для проведення призначеної лікарем киснетерапії.

Якою може бути продуктивність апаратів

Апарати, що використовуються для оксигенотерапії, бувають:

Літровими

Концентратор для домашнього користування здатен виробляти 1 л оксигену за хвилину. Прилад має невеликі габарити й вагу, оснащений акумулятором. Його можна брати з собою у подорож, відрядження.

Трилітровими

Моделі вважаються універсальними. Вони працюють практично безшумно. Такі агрегати часто зустрічаються у санаторіях, салонах СПА, фітнес-центрах.

П'ятилітровими

Це агрегати, що генерують 5 літрів О2 за хвилину. Вони підходять як стаціонарних, так побутових умов.

Від десяти літрів

Кисневий концентратор від виробника за хвилину видає від 10 літрів О2. Найчастіше об’ємні моделі застосовуються у реанімаційних відділеннях паралельно з апаратом, необхідним для штучної вентиляції легень.

Чи здатна киснева терапія зашкодити організму

Як і всі ліки, які приймаються надмірно, велика кількість кисню є отрутою. Його надлишок може призвести до вкрай негативних наслідків. Також оксигенотерапія протипоказана при наступних захворюваннях:

 • тяжкий перебіг цукрового діабету;
 • сечо- та жовчокам'яна хвороба;
 • синдром Піквіка.

Це означає, що не варто вдаватись до самолікування. З будь-якою хворобою потрібно звернутись до лікаря, який врахує супутні захворювання, алергічні реакції й призначить правильну терапію.