Офіційне звання цієї людини може варіюватися від установи до установи і від відділу до відділу: у деяких місцях її називають науковим керівником, науковим керівником або головним консультантом; в інших — голова спеціалізованої вченої ради або голова спеціалізованого вченого комітету. Незалежно від їхнього офіційного звання, їхня робота однакова: ця людина є професором, який насамперед відповідає за контроль і керівництво вашою дисертаційною роботою. Якщо ви пишете дисертацію з природничих наук, ви можете працювати в лабораторії цього професора; у гуманітарних і соціальних науках цей професор може спрямовувати ваш проєкт іншими способами.

Що робить науковий керівник дисертації, керівник дисертації або науковий керівник?

Як правило, вашим науковим керівником або головою є людина, чиї дослідницькі інтереси тісно перетинаються з вашими власними. Можливо, вони написали й опублікували матеріали в тій самій царині досліджень, що й ваша дисертація, або вони використовують методології дослідження, аналогічні до тих, які хочете використовувати ви.

У деяких установах аспіранти обирають, який професор керуватиме їхньою дисертацією; в інших випадках студентам може бути призначена кафедра дисертації.

Ваші робочі стосунки з вашим науковим керівником

В ідеальних обставинах ваш науковий керівник буде відігравати важливу роль у написанні та редагуванні дисертації, і процес перегляду. Як виглядатимуть ці стосунки, залежить від того, що найкраще підходить для вас двох. Можливо, вам подобається мати багато рекомендацій і вам потрібен консультант, який бере участь у кожному етапі процесу написання дисертації, від написання і редагування до форматування. Якщо вам подобається працювати незалежно, ви можете віддати перевагу консультанту, який буде радий залишатися менш залученим. Важливо, щоб ви постаралися познайомитися з якомога більшою кількістю викладачів на вашому факультеті, щоб ви могли знайти консультанта, який найкраще працює для вас і вашої дисертації. Кандидатська дисертація під ключ можлива на сайті https://statti.in.ua/.

Роль вашого консультанта у вашій дисертації

Ваш консультант може допомогти вам із вашою дисертацією різними способами. Консультант може навчити вас методів дослідження. Ви можете надсилати чернетки розділів дисертації своєму консультанту для зворотного зв'язку в міру написання. Ваш консультант зазвичай також допомагає вам підготуватися до комплексних і кваліфікаційних іспитів, якщо вони потрібні у вашій установі.

У той час як ваш консультант має бути вашим першим шляхом для допомоги в дисертації, багато студентів стикаються з консультантами, які далекі й недоступні, і не надають всебічного зворотного зв'язку з написання, допомоги в редагуванні дисертації, якої потребують студенти.