Метод ДНК-тестування на батьківство є надзвичайно точним. Він може точно визначити, чи є чоловік біологічним батьком, або надійно виключити його. Профілювання ДНК може встановити, що ймовірний батько є біологічним батьком дитини з імовірністю батьківства 99,99% або вище. Щороку багато індивідуальних клієнтів, консульства, адвокати, судді та лікарі обирають тест ДНК на батьківство як джерело інформації, рекомендацій і послуг тестування для визначення батьківства.

Тестування ДНК для визначення батьківства стало можливим, оскільки наші біологічні характеристики передаються з покоління в покоління відповідно до основних правил успадкування. Ці правила відомі вже не одне століття. Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК), яка є дуже стабільною та суворо спадковою молекулою, кодує всю генетичну інформацію та визначає наші біологічні характеристики. Сучасний ДНК-тест на встановлення батьківства базується на тому факті, що ми можемо виявляти та вивчати «маркери ДНК» у певних структурних областях ДНК. У загальній популяції існує багато різних маркерів ДНК. Проте в одній людині існує лише два таких ДНК-маркери. Дитина успадковує один маркер ДНК від матері та один від батька. Тест ДНК починається з визначення того, які маркери ДНК присутні у дитини та матері. Тоді можна визначити, який з маркерів ДНК дитина успадкував від матері, а який – від біологічного батька. Щоб оцінити батьківство та завершити тест на батьківство, виконується серія тестів ДНК на біологічних зразках, наданих матір’ю, дитиною та передбачуваним батьком. Коли профілі ДНК цієї трійки порівнюються один з одним, тест на батьківство дасть два можливі результати; передбачуваний батько буде або включений, або виключений як біологічний батько дитини.

Існують значні відмінності між лабораторіями ДНК-тесту на батьківство щодо типу проведеного ДНК-тесту, контролю якості та гарантій, що використовуються в процесі тестування, а також рівня точності, втіленого в процесі тестування.

Можуть бути використані різні типи зразків: слюна, кров, сперма, амніотична рідина, окурки, особисті речі (зубна щітка, очі), предмети особистої гігієни, волосся (з фолікулами), людські залишки та ін.

Виконання тесту на батьківство можна довірити лабораторії Мама Папа (тел. 0675780500, Киів. вул. Льва Толстого 21, сайт testdnk.com.ua ). Ця лабораторія має ліцензію, може зробити тест ДНК терміново, працює з судами, консульствами та телеканалами. Кожен може зробити самостійно забір матеріала звичайними ватними паличками та надіслати з Лозової до Києва. Якщо тест робиться для суда, то потрібно приїхати зі всіма учасника до однієї з філій лабораторії, наприклад у Харкові.

Отримайте правильну відповідь на важливе питання про батьківство, яке змінює життя.

За матеріалами dnk-center.ru, dnk-center.kz. На наші запитання відповіла генетикиня Марина Савельєва.