Ванна кімната повинна бути дуже затишною та комфортною, тому слід ретельно подумати над правильним опаленням. Варіантів може бути кілька – все залежить від того, чи для цього є відповідні технічні умови.

Радіатори опалення виконують кілька функцій. Вони підтримують у ванній кімнаті необхідну температуру та усувають надмірну вологість. Вони бувають алюмінієвими, біметалевими, сталевими та чавунними. Різноманітний зовнішній вигляд та розміри дозволяє їх використовувати у будь-яких інтер'єрах приміщень.

Деякі моделі та їх колірна гама будуть справжньою окрасою ванної кімнати. Радіатори можуть бути водяні та електричні. Тому в залежності від можливостей підключення необхідно визначитися, які з них найкраще підійдуть для ванни.

Рушникосушки водяні. Це ідеальний варіант, що додатково виконує функції вішалки та сушарки. Крім того, вони можуть служити розділяючим елементом при зонуванні ванної кімнати і просто її прикрасою.

Водяні сушки для рушників виробляються в основному з нержавіючої сталі або сплавів латуні і міді. Набагато рідше зустрічаються сушки для рушників з алюмінію. Всі вони можуть підключатися до системи гарячого центрального водопостачання, і розраховані на тиск, який є в ній.

Відмінний варіант – електричні сушки для рушників. Їх зручно використати, коли немає можливості підключити водяні. Електричні абсолютно безпечні, споживають не так багато електричної енергії, а їх дизайн може бути дуже стильним із будь-яким кольором, який необхідний для інтер'єру ванної кімнати.

Існують різні варіанти теплої підлоги, які будуть дуже практичним рішенням для обігріву ванної кімнати та усунення вологості. Обігрів може бути як електричним, так і водяним. Виконуючи однакові функції, ці два види відрізняються за ціною та витратами.

Водяна підлога значно дешевше в експлуатації, але дорожче за ціною (матеріали, монтаж) і потребує особливих умов підключення до системи опалення, як центрального, так і індивідуального в приватному будинку.

Електрична підлога може застосовуватися під цементну стяжку, паркет, що ламінує, або килимове покриття. Її монтаж можна зробити швидко, але в подальшій експлуатації (електроенергія) вона буде дорожчою за водяну. У ній можуть бути три різні види нагрівальних елементів (кабель, мати і плівка).

Якщо вирішили використати теплу підлогу, врахуйте наступне:

  • У разі застосування цементної стяжки, підлога ванної кімнати підніметься на 5-7см.
  • Керамічну плитку або кахель для підлоги краще використовувати невеликого формату та затирати шви найбільш еластичною затиркою (через особливості терморозширення між бетоном та плиткою).

У будь-якому випадку, перш ніж зробити опалення у ванній кімнаті, добре подумайте над усім, що зробить її найбільш затишною і комфортною. Успіхів!