Один із необхідних аксесуарів для домашніх собак – шлейка. Це спеціальний пристрій для безпечного вигулу тварин на вулиці, що замінює традиційний повідець. Підібрати шлейку для вашого улюбленця можна на сайті Activdog!

Що таке шлейка для собак і для чого вона потрібна

Шлейка для собак – спеціальна амуніція для прогулянки та навчання, виготовлена з міцної тканини, брезента або шкіри. В оснащенні аксесуарів ремені, що витримують великі навантаження. Шлейка, на відміну від нашийника, кріпиться на корпусі вихованця, оперізує груди і сходить в області хребта між передніми лапами. В оснащенні шлейки також є спеціальне кільце для фіксації повідця.

На думку фахівців, шлейка – найбільш комфортний та безпечний аксесуар при пересуванні тварин на прогулянці. Вона не здавлює шию, не створює навантаження на шийні м'язи при різких ривках собаки і виключає ризики отримання травм.

Шлейка незамінна для собак з плескатою мордочкою - мопсів, пекінесів, японських хінів і т. д. Так як ці породи часто мають проблеми з диханням, носіння нашийника для них протипоказано. Щоб не погіршити стан здоров'я домашнього вихованця, власникам рекомендується використовувати шлейку для безпечних прогулянок тварини на вулиці.

Плюси і мінуси

Використання шлейки для вигулу собак має як позитивні, і негативні сторони. Розглянемо їх.

Плюси:

1. Універсальний аксесуар підходить для собак усіх порід.

2. Забезпечують комфорт та високу безпеку для тварин.

3. Поступово розподіляється навантаження на хребет, що унеможливлює виникнення проблем зі спиною тварини.

4. При різкому ривку собаки не стискає трахею, не порушує кровообіг.

5. Носіння шлейки не завдає болю вихованцю.

6. Шлейку з обтяженням можна використовувати для тренувань опорно-рухового апарату.

7. Покупцям доступний великий вибір моделей з різних матеріалів, у різних кольорах та дизайнах.

Мінуси:

  • шлейки не рекомендовані кінологами для постійного носіння;
  • у місцях прилягання ременів у довгошерстих собак може стоншуватися вовняний покрив, що дещо псує зовнішній вигляд тварини;
  • звичайна шлейка не дозволяє повноцінно контролювати під час прогулянки агресивних та темпераментних собак.

Існують деякі вимоги щодо вибору шлейки для собак. Насамперед, потрібно враховувати її призначення. Виробники пропонують шлейки різних видів: прогулянкові, медичні, спортивні, буксирувальні і т. д. Деякі власники купують своїм вихованцям кілька видів шлейок для використання з різними цілями.