При складанні ПК своїми руками вам, як мінімум, знадобиться хрестоподібна викрутка. Буде зовсім непогано, якщо знайдуться стяжки для укладання дротів і, звичайно, флешка з Віндою. Не зайве записати на неї і драйвера материнської плати. Десятка далеко не завжди коректно їх накочує. Особливо це стосується мережного контролера. І ви можете зіткнутися із ситуацією, коли немає ні драйверів, ні доступу до інтернету, щоб їх скачати. А якщо ви раптом старовір і на заповітну флешку залита Вінда 7, то підготувати драйвери потрібно в обов'язковому порядку, адже Сиді-приводу у вашому збиранні, швидше за все, немає (якщо ви ще пам'ятаєте, що це таке). Як зібрати комп'ютер самому онлайн в 2023 році?

Момент, який варто згадати

У деяких випадках, якщо ви купили щойно вийшов процесор і хочете зібрати ігровий комп'ютер, а материнська плата вже є деякий час на ринку, може знадобитися оновлення БІОС до останньої версії. Дізнатися, яка саме версія вам потрібна, можна на сайті виробника. А ось дізнатися, яка з них буде встановлена ​​на материнській платі, часто неможливо. У таких випадках або просіть продавця встановити останню версію програмного коду (звісно, ​​за це попросять додаткову оплату), або будьте готові, що доведеться робити це самому. Цей процес не дуже складний, але вам знадобиться інший процесор, який вже прописаний у мікрокод. Така ситуація трапляється нечасто, але може бути досить неприємною.

Отже, ми підготувалися

Далі, на що треба звернути увагу ще на етапі підбору комплектуючих, щоб зібрати комп'ютер онлайн – це корпус та блок живлення. Корпуси бувають двох типів – з верхнім чи нижнім розташуванням блоку. Перші, як правило, дешевші, але другий варіант кращий. Так як забирає повітря поза корпусом, а не гаряче, що йде від системи охолодження процесора. Однак при нижньому розташуванні блоку іноді трапляється ситуація, коли бракує діни проводів блоку живлення, і навіть не про кабель-менеджмент, а просто про підключення. Втім, іноді не дотягується і харчування материнської плати. Це стосується багатьох блоків бюджетних брендів. Але якщо ви вибрали повнорозмірний корпус із вікном і хочете зробити все красиво, може не вистачити довжини блоків та класом вище. Добре, коли довжина процесорного кабелю щонайменше 60 сантиметрів.

Також зверніть увагу на висоту кулера – якщо ви збираєте систему на топовому, потужній та гарячому залозі, і на охолодженні буде велика вежа, не зайвим буде перевірити, чи поміститься вона у вашому корпусі. Для того щоб зібрати комп'ютер із комп'ютерних, не забудьте перевірити, який роз'єм живлення на вашій відеокарті – чи дозволяє блок підключити її.

Починати збирання треба з блоку живлення

Чому саме з блоку? У деяких корпусах отвори для кабель-менеджменту дуже вузькі і частково перекриваються материнською платою. І після встановлення її конектори просто не проходять у свої отвори. І щоб зібрати недорогий комп'ютер із краси, доведеться відкручувати плату і спочатку простягати кабель. Після блоку встановлюємо процесор, оперативну пам'ять та кулер на материнську плату. Якщо у вас боксовий варіант охолодження або щось схоже (тобто невелике), краще зібрати все відразу і вже в готовому вигляді встановлювати в корпус. Так буде зручніше.

Але якщо система гаряча, та ще й у «православному» розгоні, і на охолодженні знову ж таки велика вежа, вона може перешкодити встановленню оперативної пам'яті і зробити дуже складним підключення живлення процесора (а іноді й зовсім неможливим). Тому (у такому разі) сама вежа встановлюється, коли материнка вже в корпусі з встановленою оперативною оперативністю та підключеним живленням. Щодо термопасти: чи варто її купувати окремо. Ні, не варто. Вона завжди йде в комплекті із кулером. Може бути як у тюбику, так і вже нанесена на основу радіатора. І не слухайте тих, хто каже, що вона не кошерна, і обов'язково потрібно купити її окремо, баксів за 15. Глупства.

Ще порада з оперативної пам'яті

Для того, щоб зібрати потужний комп'ютер, завжди краще, коли вона працює в двоканальному режимі. Тобто у вас встановлені дві однакові планки. Ставлячи одну з прицілом на майбутнє, мовляв, через рік докуплю другу – ви втрачаєте 15-20% у продуктивності своєї системи. Десь більше, десь менше – залежно від решти комплектуючих. Воно того не варте. Краще взяти дві по 4 і через рік замінити їх на дві вісімки, нехай навіть втративши трохи грошей на продажу.

Після складання не забудьте обов'язково зайти в БІОС і включити профіль для оперативної пам'яті або, якщо такого немає, руками виставити підтримувану частоту. За замовчуванням у більшості плат встановлюється 2133 мегагерц, і ваші дорогі та високошвидкісні планки працюватимуть саме на ній.