Незрідка, батьки, які зіткнулися з кашлем у дитини, економлячи час і нерви, вирішують самостійно обирати медикаменти для лікування. І найчастіше обирають антибіотик від кашлю https://a.com.ua/antibiotiki-pri-bronkhite, як найдієвіший препарат, забуваючи при цьому про серйозність наслідків.

антибіотик від кашлю

При якому кашлі потрібен антибіотик?

Антибіотик не рекомендують при кашлі вірусного походження, алергічному і викликаному механічним подразненням. Лікувати дитячий кашель протимікробними ліками потрібно тоді, коли він має бактеріальне походження. Варто пам’ятати, що сам кашель - не хвороба, а один із симптомів, тому проблема завжди потребує діагностики. Лікар може прописати антибіотик в кількох випадках:

  1. При пневмонії, коли кашель тривалий, мокрий і натужний.
  2. При ангіні, коли кашель може бути сухим і мокрим.
  3. При бронхіті, коли кашель мокрий або сухий, затягнувся і є ризик ускладнень.
  4. При гнійному трахеїті, який супроводжується нічним мокрим кашлем з гноєм.
  5. При плевриті.
  6. При туберкульозі.
  7. При коклюші, коли спостерігається судомний виснажливий кашель.

Які антибіотики можна дітям при бронхіті

Дітям призначають найменш шкідливі й щадні ліки, адже від них страждають дитячі нирки, печінка та інші органи. А деякі медикаменти можуть виявитися неефективними через особливості дитячого обміну речовин. Найпоширенішими препаратами є “Аугментин”, “Амоксиклав” і “Сумамед”. Якщо виявлена пеніцилінова непереносність, рекомендують “Цефуроксим” або “Цефаклор” з групи цефалоспоринів.

Незрідка схильним до алергії дітям супутно призначають антигістаміни. Деякі з них можуть бути несумісними з антимікробними ліками. Якщо немає рекомендації лікаря, варто проконсультуватись в аптеці у фармацевта. В інтернет-аптеці «Apteka.com» можна отримати онлайн консультацію. 

Сироп з антибіотиком для дітей

Існують і сиропи з антимікробним ефектом для дітей, які відмовляються від ліків у звичній формі. Вони однаково дієві і мають приємний смак. Серед сиропів, які дієві при бронхіті, “Лазолван” і Бронхолітин”, але це препарати, що обов’язково потребують рекомендацій лікаря. Вони сприяють швидкому розрідженню і виведенню мокрот.

Дітям від 2 років при сухому кашлі можна пити “Сироп подорожника”. Він на основі натуральних складових, приємний на смак. Перетворює сухий кашель на мокрий, сприяє виведенню слизу. Але малодієвий при екстреній терапії.

Також в комплексній терапії застосовують сироп “Доктор Мом” на основі рослинних компонентів, який має дієвий, але поступовий ефект.