Чехія і Словаччина - дві європейські країни з дуже схожою культурою і мовою. Однак, незважаючи на схожість, це два абсолютно різних народи зі своїми особливостями, традиціями, законами тощо. Якщо ви вирішили емігрувати в Словаччину або Чехію, але не можете визначитися з вибором, варто дізнатися, яка з країн краще підійде для життя, роботи або навчання українцям.

Що спільного між Чехією і Словаччиною

Як уже було сказано вище, у цих країн багато спільного, ось основні "точки дотику".

Система освіти

Освітні системи Чехії та Словаччини дуже схожі з українською. Тому процедура нострифікації документів (захід, під час якого визнають легальність атестатів, дипломів та іншої освітньої документації, отриманої в іншій державі) не має викликати жодних складнощів.

Крім того, згідно із законодавством обох країн, усі студенти (включно з іноземними) мають право на безкоштовне навчання в державному вищому навчальному закладі.

Для вступу буде потрібно:

  • бакалавр - документи про повну загальну середню освіту;
  • магістратура - диплом бакалавра.

Також необхідне знання чеської або словацької мови (більше на сайті: https://slovakeducation.com/mova/) на рівні, якого буде достатньо для складання вступних іспитів.

Якщо ви бажаєте здобути європейську освіту, жити в ЄС, але не знаєте, з чого почати - звертайтеся до компетентних фахівців. Компанія Slovak Education - команда професіоналів, які підготують необхідний пакет документації та супроводжуватимуть вас на всіх етапах проходження процедури нострифікації, отримання посвідки на проживання тощо.

Мова та менталітет

Чеська та словацька мови близькі до української, тут часто можна почути співзвучні слова. За бажання мову можна вивчити приблизно за 1 рік. Що стосується менталітету, жителі цих країн привітні та доброзичливі. До українців ставляться добре, тому адаптація має пройти максимально комфортно.

Чому варто обрати Словаччину

Незважаючи на зовнішню схожість, все ж варто зупинити свій вибір на Словаччині, і ось чому:

  • ціни - вартість продуктів, оренди житла набагато вигідніше;
  • спільний кордон з Україною;
  • легше отримання ВНЖ у Словаччині.

Щодо останнього пункту, якщо потрібно оформити ВНЖ на підставі ведення бізнесу, - це набагато простіше здійснити саме в Словаччині. Тут документ можливо отримати безпосередньо після реєстрації компанії. У Чехії потрібно почекати 1 рік.