Як взяти довідку про навчання в університеті?

Існує велика кількість інстанцій та ситуацій, коли студенту потрібно надати довідку про навчання в університеті. Це може бути майбутнє місце роботи, місце для стажування, різні державні органи, посольства для видачі візи, закордонні вузи для програми обміну або вступу на навчання тощо.

Довідка про навчання в університеті https://diplomukr.kiev.ua/uk/references/dovidka-pro-navchannya-u-vnz-universiteti-ukrayini/ - це документ, що підтверджує факт навчання в конкретному вузі. Також у ньому зазначаються особисті дані студента, спеціальність, курс та інша інформація.  Довідку видають для пред’явлення у конкретній організації, тож ця інформація також зазначається у документі.

Раніше отримати таку довідку можна було дуже швидко і просто, але під час воєнного стану цей процес може бути досить складним. Тож велика кількість студентів вважає за краще просто купити довідку про навчання в університеті та закрити це питання. 

Довідка про навчання в університеті. Що це і як отримати?

Довідка, що підтверджує факт навчання видається зазвичай в самому університеті, але що робити, якщо навчальний заклад недоступний або не працює у даний час. Варіанти є і досить прості. 

Що таке довідка про навчання в університеті?

Довідка про навчання – це документ, який підтверджує, що певна особа є студентом даного навчального закладу та отримує освіту на певному курсі за певною спеціальністю.

Такий документ раніше міг видавати тільки навчальний заклад, у якому зареєстрований студент, але під час війни правила і порядок видачі таких довідок дещо змінився. 

Як отримати довідку про навчання?

Наразі є декілька способів отримати таку довідку. Перший та найбільш простий – піти в університет, написати заяву та отримати цю довідку у себе в деканаті. Це дуже просто, головне поставити усі підписи та печатки.

Якщо ваш вуз знаходиться на тимчасово окупованій території, або з інший причин не працює у штатному режимі, отримати довідку можна іншим шляхом.

Студент повинен відправити заявку до університету онлайн. У листі треба вказати:

  • прізвище, ім’я та по-батькові;
  • дату народження;
  • статус студента;
  • актуальне місце проживання;
  • електронну адресу (щоб отримати електронну копію);
  • поштову адресу (щоб отримати оригінал документа);
  • назву організації, яка запитує цей документ.

До листа також необхідно додати якісну фотографію або сканування документу, що підтверджує особу (паспорта, студентського квитка тощо). Відповідь із довідкою студент повинен отримати протягом трьох днів.

Для тих, хто навчався давно та повинен підтвердити цей факт існує інша схема. Для цього вони повинні відправити листа до Міністерства освіти. Установа направляє листа до вузу, або знаходить університет, який повинен видати цю довідку, якщо освітній заклад більше не працює.

Для видачі вуз піднімає архівні записи та видає новий документ. Щоб отримати довідку таким способом треба надати копії паспорта та диплома, якщо ви змінювали фамілію свідоцтво про шлюб, а також інші документи за бажанням. Якщо вам відмовляються видавати таку довідку, ви маєте право подати у суд.

Зрештою, якщо ви не можете дістатися свого вузу, найлегше рішення – купити цю довідку та надати її у установу, яка запросила документ.