Операції на хребті тваринам показані з різних причин. Але найпоширеніша – небезпека здавлення спинного мозку. Без лікування патологія сприяє наростанню неврологічного дефіциту, тривалим неврологічним розладам, серйозному зниженню якості життя вихованця, паралічу лап, порушенню функції тазових органів (некотрольовані сечовипускання та дефекація або їх відсутність) і навіть загибелі.

До нас звертаються власники і собак, і котів. Але частіше приходять власники собак з такими запитами:

Якщо ви власник такси, пекинеса, бассет-хаунда, скай-тер’єра, французького бульдога, мопса, бігля, кокера,  пуделя, шитцу,  а також метисів, мішаних з цими породами - вам буде доречна ця інформація, бо ці собаки схильні до захворювань міжхребцевих дисків. Є стани, коли треба звернутися до лікаря за консультацію, а є такі - котрі потребують хірургічної допомоги і негайного втручання.

Коли потрібна консультація спеціаліста?

 • скуління;
 • зниження рухової активності (відмова стрибати, бігати, грати);
 • труднощі при ходьбі - слабкість, апатія, поганий контроль задніх кінцівок;
 • виражена кульгавість, зміни ходи;
 • відмова задніх/передніх лап;
 • задишка навіть за малих навантажень;
 • занепокоєння, тривожність, агресія;
 • неприродність постави, вигини хребта;
 • втрата контролю сечового міхура та процесу дефекації, неконтрольоване сечовипускання або його відсутність;
 • втрата апетиту;
 • безсоння.

При виявленні подібних симптомів вихованця потрібно терміново показати лікареві. Проблема в тому, що пізнє звернення або довге нехтування симптомами, несвоєчасно розпочате лікування різко скорочують успіх лікування. Навіть, якщо операція пройшла успішно. 

Групи ризику

Слід зазначити, що на захворювання хребетного стовпа страждають усі породи собак, але певні породи найбільш схильні до хвороби. На операцію з видалення грижі хребта часто надходять такси, французькі бульдоги, спанієлі, біглі, пекінеси. Для цих тварин характерні захворювання міжхребцевих дисків (грижа, екструзія, протрузія).

З великих порід найбільш схильні до захворювання шийного відділу хребетного стовпа добермани. У них у процесі розвитку хребетного стовпа відбувається звуження хребетного каналу у шийному відділі , внаслідок чого порушується хода у собаки.

Йоркширські тер'єри і шпиці схильні до недорозвинення суглоба між першим і другим шийними хребцями, внаслідок чого  відбувається підвивих хребців, з'являються симптоми болю або навіть часткової чи повної паралізації.

Операція на хребті собаки. Ціна

Ветеринарна клініка (Харків) Терра Вет – це турбота про вихованців та дружню підтримку власників тварин. На консультаційному прийомі господарі отримують відповіді на всі свої запитання. Чи можна вирішити проблему? Скільки коштує операція собаці на хребті? Що ввійде у лікування? Чи є стаціонар? 

Вартість такого лікування залежить від діагнозу, складності стану і від того, як швидко ви звернулися від початку прояву симптомів.