Генеральне прибирання щосуботи — традиція, яка вимагає багато сил та змушує працювати у вихідний день більше, ніж у робочий. Якщо вам такий підхід до справ подобається, не будемо заперечувати. Проте є інший спосіб підтримувати в домі лад: планувати роботу правильно. Пропонуємо декілька порад, як упоратися з хаосом та забезпечити гармонію в помешканні щодня. 

Прибираємо швидко: поради, які зекономлять сили та енергію

Найпростіший спосіб підтримувати чистоту — не створювати безлад. Але щоранку, збираючись на роботу, не завжди вистачає часу на те, щоб усе покласти на місце. А якщо в домі є діти, говорити про лад складно й поготів.

Ось рекомендації, які допоможуть спростити процес прибирання:

  1. Кожна річ мусить мати своє місце. Особливо дрібниці. Подбайте про органайзери, які можна купити чи зробити самостійно. Для одягу, іграшок, прикрас, мийних засобів тощо.
  2. Перетворіть процес розкладання речей на місце для дітей у своєрідну гру або ж розподіліть обов’язки: старша дитина складає випрані речі, менша сортує шкарпетки. Спільна робота може виявитися цікавою та зекономить ваші сили.
  3. Використовуйте сучасну техніку, яка спростить процеси. Для видалення пилу вибирайте перевірені мікрофіброві ганчірки, для чистки килимів чи м’яких меблів доступні практичні багатофункціональні пристрої. Для миття підлоги чи вікон можна купити окремі пилососи в Харкові або ж заздалегідь передбачити такі опції в одному варіанті. Облаштуйте на кухні посудомийну машину. 
  4. Починайте прибирання зі збирання сміття, миття посуду та сортування одягу. Як свідчить практика, саме це найбільше захаращує простір.
  5. Увімкніть музику. Позитивний настрій під час будь-якої роботи впливає на продуктивність праці та самопочуття.

Ще одна порада — не відкладайте все на один день. Лише 15 хвилин щодня на наведення чистоти буде достатньо для підтримання ладу впродовж усього тижня. Купити хорошу побутову техніку, яка допоможе в процесі, можна в магазині Allo.ua в Харкові

Лайфхаки, про які ви не знали

Ви, напевне, чули рекомендацію завжди викидати зайві речі. Бо що більше одягу, іграшок та інших предметів у домі, то важче навести з ними лад. Відтак уже навіть ввели формулу правильної ліквідації зайвого: якщо приносите в дім 1 нову річ, потрібно позбутися двох старих.

Інші цікаві методи побороти хаос у домі:

  • Якщо у вашому гардеробі є річ, яку не вдягали вже понад рік — позбудьтеся її. Більше ви її вже не носитимете, повірте.
  • Заправляйте ліжко вранці й мийте посуд звечора. Ці 2 прості кроки дозволять починати день із чистого листа, а не закінчувати вчорашні справи.
  • Прибирайте за годинниковою стрілкою. Не метушіться з одного кутка в інший. Для зручності організуйте мінісмітник у кімнаті, яку прибираєте, щоб усе було під рукою.

І найважливіше: робіть усе в хорошому настрої. Тоді результатом буде не втома і виснаження, а чистота й гордість за пророблену роботу.