розлучення та аліменти

Загалом, аліменти - це фінансова допомога, яку одна людина повинна платити іншій, зазвичай члену сім'ї, який не може самостійно забезпечити свої основні потреби. В реальному житті не завжди сім'я живе довго і щасливо. У певні моменти один з подружжя може подати на розлучення. Другий залишається з дитиною, на виховання та проживання якої потрібні гроші.

Якщо у вас склалася така ситуація, то консультація адвоката з аліментів дозволить визначити не лише з тим, хто кому повинен платити, але і з сумою виплат. Як зазначає юрист з аліментів адвокатської компанії Альва Прайвесі, аліментні зобов'язання не такі страшні, якщо підійти до них з виваженої та правової точки зору.

Види аліментів

За сімейним законодавством існує кілька типів виплат, що вважаються аліментами. Найпопулярнішими і затребуваними вважаються на дитину, з моменту коли вона народилась і до повноліття (18 років). Крім цього, є й інші норми закону, які передбачають можливість стягнення аліментів в наступних випадках:

 1. Для повнолітньої дитини, якщо вона продовжує навчання до 23 років.
 2. На дитину, якщо вона є непрацездатним членом суспільства.
 3. В окремих випадках, обумовлених законом у ст. 185 СК України.
 4. На аліменти від дітей можуть розраховувати непрацездатні батьки.
 5. Для дружини, якщо вона в період вагітності потребує матеріальної підтримки.
 6. На одного з батьків, якщо він живе з дитиною до 6 років.

У кожної виплати є свій порядок стягнення, підстави, терміни та інші тонкощі. Самостійно в цьому питанні розібратися досить складно. А ось адвокат по аліментах зможе пролити на складне питання світло.

Два підходи до отримання аліментів

Більшість батьків цілком здатні між собою домовитися щодо виплати аліментів. Сума може варіюватися в залежності від різноманітних факторів, в тому числі якщо у другого подружжя з'являться ще діти.

Домовитися можна між собою, але краще зафіксувати слова в письмовій формі у юриста. В цьому випадку, якщо ситуація в майбутньому буде змінюватися, документ буде додатковим аргументом на судовому розгляді. Примусове стягнення виглядає наступним чином:

 • зібрати необхідні документи для подачі позову;
 • якщо є можливість, доручити справу адвокату;
 • юрист дасть можливість дуже грамотно скласти позовну заяву;
 • зібрати необхідні докази;
 • подати пакет документів і позов до суду.

На аліменти може розраховувати той з батьків, з ким проживає дитина. Це не обов'язково повинна бути мати, вихованням та утриманням дитини може займатися і батько, а виплати по аліментах в цьому випадку ляжуть на матір.

Важливо: якщо батьківство записано тільки зі слів матері, перед тим як подавати позов, необхідно точно встановити, чи є майбутній платник аліментів біологічним батьком.