Шолом – усьому голова! Він є основою вашого захисту і ви повинні приділити особливу увагу вибору шолома. Тож за якими ж критеріями потрібно вибирати мотошолом? Існує дуже багато параметрів, на які варто звернути увагу.

Вибір екіпірування так само важливий, як і вибір свого першого мотоцикла. Не варто ставитися до цього недбало - від цього безпосередньо залежить ваше життя та здоров'я. І навіть яким би ви не були крутим мотогонщиком, практика вкотре доводить, що нехай може і не ви, то обов'язково вас.

Захист - основа всього

Основна функція шолома, яку ми від нього чекаємо - це захист. Ціна – не показник якості шолома. Є дуже багато бюджетних шоломів, які за рівнем захисту не поступаються (а то й перевершують) шоломи від відомих брендів. Отже, залежності між ціною та рівнем безпеки шолома – ні.

Комфорт та правильний розмір

Шолом має бути зручним. Потрібно правильно підібрати шолом за формою та розміром вашої голови. Він жодним чином не повинен відволікати вас від їзди. На темі розмірів потрібно буде зупинитись докладніше, але про це у наступних статтях.

Легкий, але міцний

Вага шолома - один із основних факторів, яким так само потрібно керуватися. Важкий шолом вам просто неприємно носити - у вас просто буде втомлюватися шия і спина. Навіть якщо з часом до тяжкості шолома ви звикнете (натренуєте шийні м'язи, то головної проблеми це не вирішує: при падінні або ударі, шолом, за рахунок власної інерції, просто зверне вам шию.

Справжній клімат контроль у шоломі

Звертайте увагу на вентиляцію, і як вона йде шоломом. У магазині вам скоріш за все не вдасться перевірити це повною мірою. Але ви можете хоча б спочатку оцінити наявність або відсутність вентиляційних каналів в шоломі. Вони повинні проходити спереду шолома, вздовж візора та навколо голови. Існує поняття «теплий» та «холодний» шолом. Воно саме пов'язане з вентиляцією. У «теплих» шоломів є можливість закрити деякі з каналів вентиляції, після чого обдув вашої голови в шоломі зведеться до мінімуму (за рахунок чого вам і буде тепліше в шоломі). Керуючи вентиляцією ви будете себе комфортно почувати себе як в теплу, так і в холодну погоду. Щось на зразок вашого маленького клімату контролю. У «холодних» шоломах такого регулювання немає – там фіксовано відкриту вентиляцію.

Шумоізоляція. На перший погляд не критичний параметр, але повірте, якщо у вас стоїть прямострум - ви полюбите шоломи з гарною ізоляцією. Та й не тільки пілотом мотоциклів із прямотоком рекомендую звернути на це увагу. Якщо ви плануєте подорожувати, то можу вас запевнити, що через пару трійку годин - вам вже неабияк набридне шум вітру і рев вашого мотора.