Бойлер — ізольований резервуар для нагріву та зберігання гарячої води. Пристрої незамінні для людей, які живуть у регіонах, де регулярно є проблеми з гарячим постачанням. Підібрати бойлер можна в інтернет-магазині Eldorado.ua: https://eldorado.ua/uk/water-heaters/c1039068. Якщо ви відсортуєте товари за ціною та виробником, то швидко знайдете потрібну модель. А ми розповімо, які бувають види бойлерів.

6447a7ddea530.png

Типи бойлерів

Основні види бойлерів та їхні характеристики:

 1. Електричні. Живляться від мережі, оснащені вбудованим нагрівальним елементом, прості у використанні та встановленні, але потребують багато електроенергії.
 2. Газові. Працюють від газу, оснащені вбудованим пальником. Більш економічні у використанні, ніж перший варіант.
 3. Сонячного нагріву. Використовують сонячну енергію для нагріву води, є екологічно чистими та економічними у використання, але можуть мати низьку продуктивність за пасмурної погоди.
 4. Накопичувального типу. Відрізняються великим об’ємом, використовуються для накопичення гарячої води. Їх часто вибирають великі родини, оскільки пристрої дозволяють використовувати гарячу воду протягом тривалого часу. Також застосовуються у ресторанах та готелях.
 5. Проточні. Нагрівають воду в режимі реального часу, не мають вбудованого резервуару для накопичення рідини. Економічні у використанні та займають мало місця.

Вибір бойлера залежить від таких факторів:

 • розмір приміщення;
 • кількість людей у родині;
 • побажання щодо типу нагріву.

Також багато покупців звертають увагу на бренд — наприклад, Bosch, Gorenje чи Atlantic. Вивчити моделі останнього можна в каталозі інтернет-магазину Eldorado.ua: https://eldorado.ua/uk/water-heaters/c1039068/producer=atlantic.

6447a7de35fb6.png

Які технічні характеристики варто враховувати під час вибору бойлера

Вибираючи пристрій, зверніть увагу на ключові параметри:

 1. Об’єм баку має відповідати кількості людей, які будуть користуватися гарячою водою. Для родини з 2–3 осіб достатньо бойлера об’ємом 30–50 литрів, а для 4–5 людей краще вибрати агрегат на 80–100 литрів.
 2. Бойлер з високою потужністю швидше нагріє воду, проте витратить більше електроенергії чи газу.
 3. Хороший бойлер повинен мати високу енергоефективність: мінімізувати витрати тепла під час нагріву води.
 4. Корпус якісного приладу виготовлений з матеріалу, який виключає корозію та окислення.
 5. Пристрої можуть мати додаткові функції: регулювання температури води чи автоматичне відключення в разі перегріву.